Jaka taśma LED do kuchni i pod szafki kuchenne?

W nowoczesnych dekoracjach wnętrz wielu wybiera otwartą kuchnię. Zamiast małej, wydzielonej powierzchni, można ją zintegrować z salonem. Dlatego coraz więcej osób zwraca uwagę na projekt kuchni, próbując różnych sposobów jej dekoracji. Chcesz, aby Twoja kuchnia była ciepła, żywa i wyjątkowa? To jest bardzo łatwe. Wykorzystaj taśmy LED w swojej kuchni, które całkowicie odmienią wygląd całego pomieszczenia. Taśma LED do kuchni będzie pełnić funkcję dekoracyjną, ale także funkcjonalną. Będziemy mogli wykorzystać ją jako ozdobę, ale także zapewnić nią niezbędne światło robocze przy blacie lub stole kuchennym.

Jaka taśma LED do kuchni

Jaką taśmę LED do kuchni wybrać?

Taśma LED do kuchni może być wodoodporna, ale dziś wcale nie jest to najlepsze rozwiązanie. Wykorzystując profil do taśmy LED, będziemy w stanie zapewnić jej odpowiednią ochronę przed działaniem kurzu, czy wilgoci. Ponadto taśma Ledowa, która nie jest zabezpieczona przezroczystym silikonem, jest znacznie trwalszym rozwiązaniem. W przypadku paska LED o klasie szczelności IP20 nie musimy martwić się o żółknący silikon zabezpieczający taśmę, a także o wysoką temperaturę pracy diod LED. Listwa Ledowa do kuchni, którą zamontujemy w profilu aluminiowym, będzie także odporna na przypadkowe uszkodzenia czy odklejenie. Wyjątkowe właściwości aluminium sprawiają, że jest to najlepsza powierzchnia do montażu pasków LED. Przede wszystkim zapewnia im odpowiednie odprowadzanie ciepła, dzięki czemu potrafi znacząco wydłużyć żywotność naszej instalacji oświetleniowej.

Listwa Ledowa do kuchni

Taśma LED do kuchni z intuicyjnym włącznikiem

Taśma LED pod szafki kuchenne powinna mieć możliwość wygodnego i szybkiego włączania, czy ściemniania. W zależności od naszych potrzeb będziemy potrzebować różnych rodzajów świateł. w zależności od pogody, czasu, a nawet nastroju. Regulowana taśma LED w kuchni wyposażona we włącznik LED do profilu to idealne połączenie, które pozwoli nam włączyć oświetlenie poprzez machnięcie dłonią czy dotknięcie klosza profilu. Ponadto bardzo często tego typu włączniki wyposażone są w ściemniacz, dzięki czemu bez problemu zwiększymy intensywność naszego światła lub ściemnimy je w zależności od obecnej potrzeby.

Włącznik dotykowy ON/OFF- 12V 5A 60W Włącznik dotykowy ON/OFF ZE ŚCIEMN. - 12V 5A 60W Włącznik bezdotykowy ze ściemn. 12V 60W - MOVE
Włącznik dotykowy ON/OFF- 12V 5A 60W
Włącznik dotykowy ON/OFF ze ściemniaczem 12V 60W
Włącznik bezdotykowy ze ściemniaczem 12V 60W – MOVE

18,00 zł

27,99 zł

49,00 zł

Paski Ledowe do kuchni a barwa światła

Taśma LED pod szafki kuchenne, a dokładniej jej światło może wpływać na nasz nastrój, a nawet apetyt. Niezwykle ważna będzie tutaj nie tylko kolorystyka samych listew, ale również barwa światła. Taśma LED w kuchni może emitować światło białe ciepłe, neutralne bądź zimne. Obecnie najczęściej stosuje się barwę neutralną, czyli pośrednią pomiędzy ciepłym a zimnym. Najcieplejsza barwa jest najlepszym rozwiązaniem, kiedy chcemy połączyć światło pod szafkami kuchennymi z głównym oświetleniem, natomiast zimna stanowi idealny kontrast (więcej na temat barw światła dowiesz się z naszego artykułu: „Barwa światła – jaką wybrać?”). W kuchni możemy również troszkę zaszaleć i wybrać taśmy LED RGB lub taśmy LED RGBW. Kolorowe paski LED pozwolą nam zdecydować się na indywidualny kolor światła w zależności od naszego nastroju, czy charakteru wnętrza.

Taśmy LED do kuchni

LED pod szafki w kuchni – 3 pomysły na montaż Ledów w kuchni

Profile LED pod szafki kuchenne to dzisiaj najbardziej popularne rozwiązanie, ale również jedno z najbardziej rozsądnych i umożliwiających największe pole manewru pod względem instalacji i montażu. Oświetlenie blatu kuchennego taśmą LED to najczęściej realizowany pomysł na instalację pasków LED, ale nie jedyny. Sprawdź nasze 3 propozycje montażu taśmy LED w kuchni.

Oświetlenie kuchni

Taśma LED pod szafkami kuchennymi

Jeśli w Twojej kuchni jest rząd szafek ściennych, taśmy LED z profilami będziesz mógł zamontować wzdłuż stołu konsoli kuchennej. Następnie dostosuj kolor listw do tego, co lubisz w zależności od stylu dekoracji kuchni i swoich preferencji. Odpowiednio wybrany profil LED pod szafki kuchenne pozwoli nie tylko cieszyć się niezwykle funkcjonalnym oświetleniem, ale także wyjątkowo efektownym.

Profil LED nawierzchniowy Profil LED wpuszczany Profil LED kątowy
Profil LED nawierzchniowy
Profil LED wpuszczany
Profil LED kątowy

Paski Ledowe nad szafkami kuchennymi

Taśma LED do kuchni może być również zainstalowana nad szafkami kuchennymi. Nie będzie to już światło robocze, ale niezwykle dekoracyjne, które pozwoli zbudować wyjątkową atmosferę w Twojej kuchni. Tutaj polecamy stosowanie kolorowych pasków LED, które pozwolą nam swobodnie dopasować kolor światła do aktualnie panującej atmosfery w kuchni.

Oświetlenie szafki podłogowej

Oprócz szafek ściennych taśmy LED w kuchni można zainstalować również przy szafkach podłogowych, naśladując światła w przedziałach ściennych. Przy takim rozwiązaniu najlepiej zastosować płaski profil do taśmy LED, który bez problemu ukryjemy przy szafce podłogowej. Tutaj polecamy zastosować czujnik ruchu, który automatycznie będzie włączał światło w momencie wejścia do kuchni, a następnie samoczynnie wyłączy je, kiedy kuchnię opuści ostatni z jej użytkowników.

Taśma LED do kuchni

Taśma LED do kuchni – jaka moc i rodzaj diod?

Perfekcyjne oświetlenie kuchni potrzebuje różnych świateł, aby osiągnąć specyficzny i klimatyczny efekt. Dlaczego więc wybrać taśmy LED do kuchni? Głównie dlatego, że mają pewną przewagę nad innymi rodzajami lamp, jakim jest wyjątkowy efekt świetlny, a także możliwość zamontowania ich w praktycznie każdy miejscu, od szafek kuchennym po sufit. Dziś do dyspozycji mamy różne rodzaje taśm LED, więc wybór nie będzie łatwy.

Taśma LED pod szafki kuchenne

Naszym faworytem w tym zestawieniu jest taśma LED COB, czyli pasek świetlny, które emituje idealną linię światła bez widocznym poszczególnych diod LED. Jest to efekt dziś niezwykle pożądany przy wielu instalacjach oświetleniowych, opartych o paski Ledowe. Stosując dziś taśmę wyposażoną w diody COB, unikniesz efektu punkcików świetlnych na kloszu, bez względu, na jakiej to wysokości profil zastosujesz.

Taśma LED COB 9W 12V 900lm ciepła - 1 metr Taśma LED COB 9W 12V 900lm neutralna - 1 metr Taśma LED COB 9W 12V 900lm zimna - 1 metr
Taśma LED COB 9W 12V 900lm ciepła – 1 metr
Taśma LED COB 9W 12V 900lm neutralna – 1 metr
Taśma LED COB 9W 12V 900lm zimna – 1 metr

19,90 zł

19,90 zł

22,90 zł

Jeśli nasze taśmy LED w kuchni mają pełnić wyłączenie dekoracyjną funkcję, wystarczy nam taśma LED SMD 3528 o mocy 4,8W/m. Są to jedne z najsłabszych pasków LED obecnie dostępnych na rynku i wykorzystywane są głównie do dekoracji.

Taśma LED SMD 3528 Biała Ciepła Taśma LED SMD 3528 Biała Dzienna Taśma LED SMD 3528 Biała Zimna
Taśma LED 12V 60xSMD3528 4,8W/m ciepła – 1 metr
Taśma LED 12V 60xSMD3528 4,8W/m neutralna – 1 metr
Taśma LED 12V 60xSMD3528 4,8W/m zimna – 1 metr

14,50 zł

14,50 zł

14,50 zł

W przypadku potrzeby nieco mocniejszego doświetlenia powinniśmy wybrać taśmy LED 600xSMD 3528 lub 600xSMD 2835. Są to taśmy LED o mocy około 14W/m, a ich moc jest wystarczająca do dodatkowego podświetlenia wybranych przestrzeni.

Taśma LED 12V 120xSMD2835 14,4W/m ciepła - 1 metr Taśma LED 12V 120xSMD2835 14,4W/m neutralna - 1 metr Taśma LED 12V 120xSMD2835 14,4W/m zimna - 1 metr
Taśma LED 12V 120xSMD2835 14,4W/m ciepła – 1 metr
Taśma LED 12V 120xSMD2835 14,4W/m neutralna – 1 metr
Taśma LED 12V 120xSMD2835 14,4W/m zimna – 1 metr

19,00 zł

19,00 zł

19,00 zł

Oczywiście możemy wybrać również najmocniejsze taśmy LED SMD 5050 lub SMD 5630. To najlepsza opcja, kiedy nasze główne oświetlenie nie jest odpowiednio mocne, a potrzebujemy odpowiednio jasno doświetlić nasz blat kuchenny.

Taśma LED SMD 5630 Biała Ciepła Taśma LED SMD 5630 Biała Dzienna Taśma LED SMD 5630 Biała Zimna
Taśma LED LINE® 300XSMD5630 SAMSUNG 90W 24V 5M – B. Ciepła
Taśma LED LINE® 300XSMD5630 SAMSUNG 90W 24V 5M – B. Dzienna
Taśma LED LINE® 300XSMD5630 SAMSUNG 90W 24V 5M – B. Zimna

273,00 zł

273,00 zł

273,00 zł

Wybierając taśmy LED do kuchni, pamiętaj, że światło nigdy nie będzie zbyt mocne. Taśmy LED możemy dziś swobodnie ściemniać lub rozjaśniać wykorzystując sterownik LED na pilota, czy włącznik ukryty w samej listwie. Ważnej jest również przygotowanie miejsca na zasilacze Ledowe, które są niezbędne do odpowiedniego podłączenia paska LED 12V lub 24V.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *