Darmowa dostawa już od 500,00 zł
Pomoc i kontakt
Godziny otwarcia
Pon-Pt:9:00 - 17:00
Menu
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane
Zadzwoń: 506 336 320Poniedziałek - Piątek 9:00-17:00

Profil LED nawierzchniowy

​Profil LED natynkowy i sposoby montażu

Ze względu na wiele dostępnych profili natynkowych na rynku, warto zwrócić uwagę na szeroki asortyment akcesoriów przeznaczonych do ich montażu. Profile LED nawierzchniowe możemy zamontować bezpośrednio do dowolnej płaskiej powierzchni, jak i zawiesić na dedykowanych linkach montażowych. W zależności od wybranego modelu, profil LED natynkowy może posiadać uchwyty montażowe, za pomocą których z łatwością zamontujesz go bezpośrednio do płyty meblowej bądź sufitu. Wszystkie listwy LED natynkowe możesz zainstalować również przy pomocy wkrętów montażowych. Wymaga to jednak ingerencji bezpośrednio w samą konstrukcję profilu i wykorzystania wkrętów o niskich łebkach, aby nie zakłócały procesu instalacji samej taśmy LED. Jeśli nie chcemy ingerować w konstrukcję profilu, dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie kleju montażowego bądź dwustronnej taśmy klejącej. W przypadku tego rodzaju montażu należy jednak pamiętać o wykorzystaniu wyłącznie produktów, które są odporne na działanie wysokiej temperatury.

Listwy LED natynkowe - dostępne modele Lumines

W asortymencie naszego sklepu internetowego dostępne są różne modele profili nawierzchniowych pochodzące od polskiego producenta firmy Lumines. Są to listwy natynkowe o indywidualnych wymiarach, które z powodzeniem sprawdzą się w wielu projektach oświetleniowych. W ciągłej sprzedaży oferujemy:

Profile LED meblowe:

 • Typ A - najpopularniejszy o wymiarach 16x9,28 mm
 • Typ D - płaski w wymiarze 16x6,3 mm
 • Typ E - kątownik 19,41x12,12 mm
 • Typ F - kątownik 16,6x10,2 mm
 • Typ X - wąski profil LED 12x8 mm
 • Typ Y - wysoki profil aluminiowy w wymiarze 17x18 mm
 • Typ Reto - niski profil meblowy 54,9x8 mm, w którym zamontujesz dwie taśmy LED

Profile LED architektoniczne:

 • Sileda - profil w wymiarze 27,4x18,1 mm - do montażu dwóch taśm LED
 • Dileda - listwa natynkowa 27,4x26,1 mm, w której zainstalujesz dwa paski LED
 • Unico - profil kierunkowy - jednostronny o wymiarach 34,1x36 mm
 • Dopio - dwustronny profil nawierzchniowy 34,1x43,1 mm
 • Solis - płaski i szeroki profil natynkowy 43x9,3 mm
 • Iledo - popularna listwa LED natynkowa 43x30 mm, w której zamontujesz trzy paski LED
 • Sorga - profil LED szeroki 88,6x44,8 mm, w którym zamontujesz aż 6 pasków LED

Wszystkie profile LED natynkowe oferowane są razem z niezbędnymi akcesoriami montażowymi i dedykowanymi kloszami. Oznacza to, że wybierając konkretny profil LED nawierzchniowy, w sklepie LEDstyl znajdziesz wszystkie potrzebne akcesoria do jego montażu. W naszej internetowej hurtowni z oświetleniem dostępne są także taśmy LED, które z powodzeniem w nim zainstalujesz, jak i zasilacze LED przeznaczone do pracy z nowoczesnym oświetleniem.

Profil LED podszafkowy

Profile LED nawierzchniowe to bardzo często wykorzystywane listwy aluminiowe do montażu taśm LED w meblach i pod szafkami. Aluminium, czyli materiał, z jakiego zostały wykonane, zapewnia odpowiednie odprowadzanie ciepła z diod LED, znacząco wydłużając ich żywotność. Listwa LED natynkowa to również gwarancja estetycznego montażu paska LED pod każdą płytą meblową. Taśmy LED zainstalowane w profilu zdecydowanie lepiej wytrzymują dłuższy czas eksploatacji oświetlenia. Ze względu na wyższe temperatury pracy, profil LED natynkowy zapewnia im trwałe mocowanie do powierzchni montażowej, jak i chroni samą taśmę przed przypadkowym zerwaniem. Profil LED natynkowy to bardzo często niezbędny element montażu taśm LED, które wykorzystamy do oświetlenia blatu kuchennego lub biurka. Są to obszary, w których profil LED nawierzchniowy znacząco zwiększy estetykę montażu taśmy LED, ale także ochroni ją przed kurzem i pyłem. Wybierając profil, warto zastosować do niego również dodatkową przesłonę. Klosz do profilu LED z powodzeniem rozproszy światło taśmy, a w przypadku decyzji o przezroczystej osłonie, pozwoli w pełni wykorzystać wydajność samego paska LED.

Profil LED nawierzchniowy czarny, biały, srebny lub inox

Cieszące się coraz większą popularnością profile LED natynkowe dostępne są dziś w wielu kolorach, dlatego z łatwością dostosujesz je do własnego projektu oświetleniowego. Profil LED nawierzchniowy, który został wykonany z aluminium, jest niezwykle łatwy w obróbce. Będziesz mógł pomalować go na dowolny kolor, a także skrócić odpowiednio do wymiarów danego miejsca montażowego. Standardowo profile LED meblowe dostępne są w długości 1 metra lub 2 metrów i występują w 5 podstawowych kolorach. Do wyboru naszym klientom oferujemy modele w wersji surowej, srebrnej, czarnej, białej lub inox. Profile LED architektoniczne występują natomiast w wersji srebrnej, białej lub czarnej. Prawie do każdego profilu dostępnego w naszym asortymencie będziesz mógł wybrać dedykowany rodzaj przesłony. Klosze do profili LED występują w wersji:

 • Slim - do wąskich profili aluminiowych
 • Basic - standardowe klosze do profili meblowych o szerokości 16 mm
 • Double - przesłona przeznaczona do profili, w których zamontujesz dwie taśmy LED
 • Wide - klosz do profili Iledo i Solis - przeznaczonych do instalacji trzech pasków LED
 • Super Wide - szeroki klosz przeznaczony do profili Sorga

Klosze Slim, Wide i Super Wide dostępne są w wersji mlecznej, mrożonej i transparentnej, natomiast modele Basic i Double występują również w czarnym odcieniu.