Darmowa dostawa już od 500,00 zł
Pomoc i kontakt
Godziny otwarcia
Pon-Pt:9:00 - 17:00
Menu
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Taśma LED RGB

LED RGB - wielofunkcyjne oświetlenie

Pasek LED RGB i jego optymalna konstrukcja pozwoli nam na stworzenie indywidualnego oświetlenia wnętrz. Możemy go zamontować na suficie, meblach, czy przy podłodze, czyli praktycznie wszędzie tam, gdzie będziemy w stanie podłączyć go do prądu. Dioda LED RGB, którą w nim wykorzystano to innowacyjne rozwiązanie, łączące w sobie trzy chipy o różnych kolorach. Dotychczas najczęściej dostępne były taśmy LED RGB w wersji przemiennej, w których każda dioda emitowała wyłącznie jeden kolor światła. Dziś dzięki coraz prężniej rozwijającej się technologii, możemy zaoferować Państwu taśmy RGB wyposażone w aż 60 diod na każdym metrze. Dodatkowo każda z tych diod, będzie w stanie emitować wybrany przez nas kolor światła na dedykowanym sterowniku.

Pasek LED RGB w wersji wodoodpornej

Taśma Ledowa RGB może być stosowana nie tylko w instalacjach wewnętrznych, ale dziś możemy ją również wykorzystać na zewnątrz budynku. Taśma LED IP65 została zabezpieczona zewnętrzną warstwą przezroczystego silikonu, który odpowiednio chroni diody LED przed kurzem, czy wilgocią. Taśma LED RGB IP65 pozwala nam również swobodnie przetrzeć ją z kurzu, bez obawy o przypadkowe uszkodzenie diod. Pamiętajmy jednak o tym, że taśmy LED RGB w wersji wodoodpornej powinniśmy stosować wyłącznie w wymaganych do tego warunkach. W przypadku kiedy pasek RGB będzie montowany wewnątrz, nie ma potrzeby wybierać jego wersji w silikonie. Taśmy LED wodoodporne ze względu na ochronną warstwę osiągają wyższe temperatury pracy, dlatego powinny być instalowane wyłącznie w odpowiednich do tego warunkach. Więcej na temat montażu i instalacji taśm LED dowiesz się, zaglądając na naszego bloga „Jak podłączyć taśmę LED?”.

Taśma LED RGB 5m

Taśma RGB LED najczęściej sprzedawana jest w rolkach o długości 5 metrów. Jest to optymalna długość do podłączenia taśmy LED 12V, która na całej długości paska będzie świecić w pełni jednolicie. Taśmy LED 24V będziemy mogli podłączyć aż o długości 10 metrów i są one polecane do dłuższych instalacji oświetleniowych. Oczywiście taśma LED RGB może być swobodnie docięta na wymaganą przez nas długość. Podobnie jak inne paski, LED RGB można przycinać w wyznaczonych sekcjach cięcia. Jeżeli zależy nam na zbudowaniu długich odcinków LED, możemy je łączyć, wykorzystując złączki do taśm LED, czy po prostu odpowiednio lutując je ze sobą. W obu wersjach napięcia najczęściej wykorzystywana jest taśma LED RGB 5050. Jest to pasek LED o mocy 14,4W, który możemy swobodnie ściemniać lub rozjaśniać, a jego odpowiednia moc daje nam praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Taśma RGB - LED o wielu możliwościach

Taśmy LED RGB oferują nam praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne. Jest to bardzo funkcjonalne oświetlenie, które pozwoli nam na dowolną dekorację światłem, wybranych przez nas przestrzeni. Taśma LED RGB jest wszechstronnym rozwiązaniem oświetleniowym, które można przyciąć na wymiar, co czyni ją doskonałą opcją do zastosowań sufitowych, czy meblowych W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo wszystkie niezbędne akcesoria do taśm LED, które znacząco ułatwią ich montaż i instalację. Kolorowe Ledy możemy z powodzeniem stosować także jako dodatkowe czy główne oświetlenie. W tym przypadku polecamy wybór taśmy LED RGBW, która prócz dowolnej barwy z palety RGB, ma możliwość emitowania światła w kolorze ciepłym, zimnym bądź neutralnym.