Darmowa dostawa już od 500,00 zł
Pomoc i kontakt
Godziny otwarcia
Pon-Pt:9:00 - 17:00
Menu
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane
Zadzwoń: 506 336 320Poniedziałek - Piątek 9:00-17:00

Szynoprzewody oświetleniowe

Szyny oświetleniowe - rodzaje

Szyny oświetleniowe sufitowe to najnowszy trend, który będziesz mógł zastosować w praktycznie każdym wnętrzu. Szynoprzewód oświetleniowy dostępny jest w odsłonie natynkowej lub podtynkowej, co pozwoli Ci zamontować go na powierzchni każdego sufitu. Szyny oferujemy w wielu długościach, dzięki czemu bez problemu dobierzesz odpowiednią listwę do swojego wnętrza. Wykonane są z niezwykle łatwego w obróbce materiału, co pozwoli nam skrócić je do odpowiedniej długości. Niezwykle przydatne okażą się tutaj również dodatkowe akcesoria i łączniki, które pozwolą nam połączyć szyny oświetleniowe w linii prostej lub pod kątem. W standardzie szyny oświetleniowe występują w białym lub czarnym kolorze. Są to niezwykle uniwersalne kolory, które sprawiają, że będą pasować do każdej odsłony wnętrza. W przypadku indywidualnych aranżacji szynoprzewody oświetleniowe możemy również pomalować na dowolny kolor z palety RAL.

Szynoprzewody montaż

Montaż szynoprzewodu nie jest skomplikowany i wymaga jedynie kilku podstawowych czynności. Szynoprzewody oświetleniowe możemy montować bezpośrednio do sufitu, zawiesić na linkach w formie oświetlenia wiszące, a także zamontować podtynkowo we wcześniej przygotowanym otworze montażowym. Szynoprzewód oświetleniowy to aluminiowa listwa, która jest łatwa w obróbce, dzięki czemu każdy z naszych klientów skróci ją do odpowiedniej dla niego długości. W zestawie z szynoprzewodami otrzymają Państwo wkręty montażowe, które posłużą do ich montażu. Szynoprzewód oświetleniowy stanowi główny element całego systemu oświetlenia szynowego. Jest on miejscem montażu wszystkich lamp, a także jest odpowiedzialny za dostarczanie do nich niezbędnego do pracy zasilania. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić, wybierając szynoprzewód magnetyczny. Jest to listwa przystosowana do prądu o bezpiecznym i niskim napięciu, dlatego do ich pracy zawsze wymagany jest zewnętrzny zasilacz.

Szynoprzewód oświetleniowy

Szynoprzewody oświetleniowe to system składający się z samych listw, lamp, a także odpowiednich akcesoriów montażowych. Pierwszym elementem, na który będziemy się decydować, są oczywiście lampy do szynoprzewodów. Tutaj do wyboru mamy lampy jednofazowe lub trójfazowe o różnym wyglądzie, kształcie, a także mocy świetlnej. W zależności od wybranej lampy i systemu, do którego została przystosowana, przejdziemy do wyboru listwy, do której będziemy ją montować. Do wyboru mamy kilka długości szyn w kolorach odpowiadających kolorystyce lampy. Pamiętajmy, że wybierając oprawę w danym systemie (1 faza lub 3 fazy) powinniśmy dobrać do niej szynoprzewód oświetleniowy w tej samej wersji. Pozostają nam jedynie akcesoria montażowe. Tutaj mamy różne rodzaje łączników, które umożliwią nam montaż szynoprzewodów w linii prostej lub pod kątem 90 stopni. Nie można zapomnieć również o zakończeniach szyny, czyli zaślepce i końcówce zasilającej, która umożliwi nam podłączenie naszego szynoprzewodu do prądu.