Darmowa dostawa już od 500,00 zł
Pomoc i kontakt
Godziny otwarcia
Pon-Pt:9:00 - 17:00
Menu
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane
Zadzwoń: 506 336 320Poniedziałek - Piątek 9:00-17:00

Sterownik LED

Sterownik LED 12V

Sterownik do LED 12V to urządzenie przeznaczone do sterowania oświetleniem zasilanym prądem o bezpiecznym napięciu 12V. Ten rodzaj kontrolera podłączasz po zasilaczu, bezpośrednio przed sterowaną taśmą LED. Sterownik LED 12V w zależności od wybranej wersji może być sterowany manualnie lub bezprzewodowo z wykorzystaniem pilota, czy aplikacji na smartfonie. Taśmy LED 12V cieszą się dziś ogromną popularnością, stąd też wybór odpowiedniego do nich sterownika jest dziś niezwykle łatwy. Tego rodzaju kontrolery występują obecnie w wielu różnych konfiguracjach, dzięki którym będziesz w stanie stworzyć najbardziej wygodny i funkcjonalny system sterowania oświetleniem Twojego domu.

Sterownik LED 24V

W przypadku instalacji oświetleniowych o dużej mocy, najczęściej stosuje się taśmy LED 24V, które poprzez wyższe napięcie zasilające charakteryzują się mniejszym spadkiem napięcia po samym pasku, jak i przewodach instalacyjnych. Sterownik LED 24V jest również znacznie bardziej wydajny w porównaniu do wersji 12V, ze względu na moc oświetlenia, którą będziesz mógł do niego podłączyć. W przypadku sterowników LED najważniejszym parametrem jest maksymalne obciążenie oświetlenia, jakie w stanie obsłużyć. Przy tym samym natężeniu prądu, do sterownika 24V będziemy w stanie podłączyć dwa razy więcej taśm LED niż w przypadku wersji 12V, ze względu na mniejsze natężenie prądu idące w parze z wyższym napięciem zasilającym.

Sterownik LED z pilotem

Technologia LED oferują nam dziś szeroką gamę oświetlenia, której bardzo często niezbędną częścią okazuje się system sterowania. Sterownik LED z pilotem to obecnie najpopularniejsze rozwiązanie do sterowania oświetleniem. Wygodny i intuicyjny pilot jest łatwy w obsłudze i pozwala nam w szybki sposób zmienić jasność czy kolor naszego światła za pomocą jednego dotknięcia przycisku na kontrolerze.

Standardowy sterownik LED z pilotem na podczerwień to podstawowe urządzenie, komunikujące się z odbiornikiem przy pomocy fal podczerwieni. Jest to sterownik najczęściej stosowany w przypadku prostych instalacji oświetleniowych, w których nie dzieli nas zbyt duża odległość między kontrolerem a samym pilotem.

W przypadku bardziej rozbudowanych systemów najczęściej stosowany jest sterownik LED z pilotem radiowym. Komunikuje się on z odbiornikiem za pomocą fal radiowych, dzięki czemu jest dokładniejszy, a jego zasięg sięga nawet 30 metrów. Sterownik LED radiowy ma również niezwykły atut, ponieważ umożliwia nam komunikację z odbiornikiem poprzez mniejsze przeszkody takie jak ściana, sufit czy meble.

Sterownik strefowy LED

Wybierając sterownik LED do swojej instalacji oświetleniowej, powinieneś zastanowić się nad jego zastosowaniem. Bardzo często duża ilość pilotów czy sterowników naściennych w naszym domu może przyprawić o zawrót głowy, a wtedy najlepszym rozwiązaniem jest sterownik strefowy LED. Jest to jeden kontroler, który w zależności od wybranej wersji pozwoli nam na sterowanie aż 8 strefami oświetlenia. Wszystkimi tymi urządzeniami będziemy w stanie sterować razem lub indywidualnie w zależności od wybranej funkcji na pilocie. Sterowanie LED oparte o produkty z naszej oferty jest proste, intuicyjne i niezwykle funkcjonalne. W ciągłej sprzedaży mamy obecnie najpopularniejsze sterowniki Mi-Light, a także oferujemy wiele nowości różnych producentów, które umożliwią Ci stworzenie inteligentnego oświetlenie na miarę XXI wieku.