Darmowa dostawa już od 500,00 zł
Pomoc i kontakt
Godziny otwarcia
Pon-Pt:9:00 - 17:00
Menu
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane
Zadzwoń: 506 336 320Poniedziałek - Piątek 9:00-17:00

Lampa wisząca

​Lampy sufitowe wiszące - wybór krok po kroku

Wybierając lampy sufitowe wiszące, należy pamiętać o tym, by pasowały do ogólnej aranżacji wnętrza, tak aby tworzyły spójną całość z pozostałymi elementami wystroju. W zależności od osobistych preferencji i stylu, w jakim urządzone jest dane pomieszczenie, możemy zdecydować się na lampy wiszące utrzymane w najprzeróżniejszej specyfikacji. Wiszące lampy klasyczne uświetnią wnętrza utrzymane w tradycyjnej tonacji. Bogato zdobione żyrandole i lampy sufitowe doskonale zgrają się ze stylem glamour. Natomiast proste loftowe i minimalistyczne lampy idealnie będą wyglądać w modernistycznych wnętrzach. Przy wyborze wiszącej lampy sufitowej pod uwagę należy wziąć również wysokość oraz wielkość danego pomieszczenia. Każda lampa wisząca powinna zwracać na siebie uwagę, jednocześnie nie przytłaczając wnętrza.

Lampa wisząca LED

Wiszące lampy LED oprócz możliwości tworzenia nowych i ekscytujących projektów wyposażone są w energooszczędne diody i są przyjazne dla środowiska. Lampy wiszące LED zużywają do 90% mniej energii w porównaniu z tradycyjnym oświetleniem, a przy tym nie emitują podczas pracy szkodliwych dla środowiska substancji. Lampa wisząca LED wytwarza również mniej ciepła podczas pracy niż inne źródła światła, dzięki czemu nie ogrzewa otaczającej przestrzeni, ani nie jest na tyle ciepłe, aby poparzyć podczas przypadkowego dotknięcia. Wybierając lampy wiszące wykonane w nowoczesnej technologii, decydujemy się także na oświetlenie o znacznie dłuższej żywotności, która jest nawet 10 razy dłuższa w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Kupując ten model opraw oświetleniowych, decydujesz się na opcję tanią w eksploatacji i jednocześnie trwałą.

Żyrandol wiszący - nieustający trend

Stojąc przed zadaniem wykończenia kompozycji oświetleniowej wnętrza, warto pamiętać o tym, by pełniło ono funkcję praktyczną, gwarantując dobre rozproszenie światła, a jednocześnie było przykuwającą wzrok dekoracją. Żyrandol wiszący zdecydowanie spełnia każdy z tych warunków. Mimo upływu lat lampy wiszące cieszą się szerokim uznaniem, wiodąc prym w sposobie oświetlenia zarówno mieszkań, jak i przestrzeni komercyjnych. Ich uniwersalność, mnogość stylów, interesujące kształty, oraz szeroka paleta kolorów, w jakich są wykonane, pozwalają dopasować żyrandol do wielu wnętrz. Ich piękno oraz ciekawe wzornictwo zadowoli gusta każdego klienta, stając się przysłowiową kropką nad i w aranżacji każdego pomieszczenia.

Lampa zwisająca do wyższych pomieszczeń

Wysokie pomieszczenia są wprost wymarzoną przestrzenią do instalacji lamp zwisających oraz żyrandoli. W zależności od jego wielkości mamy możliwość stworzenia przepięknych aranżacji oświetleniowych. Lampa wisząca, którą chcemy zainstalować w wysokim pomieszczeniu, powinna posiadać długie zawieszenie. Jeśli będzie ono niewystarczające, niestety lampa nie będzie prezentować się w zadowalający dla nas sposób. Wysokie pomieszczenia są szczególnie wymagające i należy również pamiętać, by lampa zwisająca pasowała do stylu, w jakim jest urządzone, tak by aranżacją tworzyła harmonijną i spójną całość. W wysokich pomieszczeniach w zależności od ich wielkości oraz naszych oczekiwań możemy zdecydować się na lampy jedno- lub wielopunktowe. W niższych pomieszczeniach natomiast warto zdecydować się na lampę wiszącą o krótkim zwisie lub ciekawe plafony sufitowe i ścienne.

Lampa podwieszana a wysokość zwisu

Ważnym czynnikiem przy wyborze lampy podwieszanej jest wysokość, na jakiej ma zostać ona zamontowana. Wnętrza, w zależności od rodzaju budownictwa posiadają różne wysokości. Stare kamienice cechują naprawdę wysokie sufity, podczas gdy w nowszym, nowoczesnym budownictwie znajdują się one znacznie niżej. Zwis w lampach podwieszanych najczęściej ma opcję regulacji. Lampa wisząca musi być zainstalowana na takiej wysokości, by nie przeszkadzała w codziennym funkcjonowaniu i żeby nikt nie haczył o nią głową. W pomieszczeniach o wysokości 2,5 m lampa powinna być zawieszona na wysokości około 80 cm od sufitu. Im pomieszczenie wyższe, na każde 0.5 m należy dodać 10 cm zwisu. Jeśli jednak zamierzamy zawiesić lampy wiszące nad stołem w jadalni, możemy umieścić ja na znacznie niższej wysokości. Ten sposób gwarantuje doświetlenie miejsca spożywanych posiłków, a także jest wysoce pożądanym trendem w stylizacji wnętrz.

Lampa wisząca duża do obszernych wnętrz

W przestronnych salonach, jadalniach lub kuchniach możemy pokusić się o instalację kilku dużych lamp o pojedynczych, lub podwójnych punktach świetlnych albo jednej, ale bardzo okazałej lampy wiszącej wyposażonej w wiele źródeł światła. Wybór ten gwarantuje nam oczekiwany efekt dekoracyjny, który jednocześnie jest wysoce praktyczny i funkcjonalny. W ofercie naszego sklepu można znaleźć duże lampy wiszące w prostych geometrycznych kształtach, nieco bardziej finezyjne zwisy o ciekawej formie, a także wielopunktowe lampy typu pająk. Duże lampy idealnie sprawdzą się w klasycznych wnętrzach, a także w nowoczesnych loftowych aranżacjach. Piękne, okazałe lampy wiszące wyglądają zjawiskowo, a dzięki swojej stylistyce stwarzają niesamowitą aurę w obszernych pomieszczeniach.

Lampy wiszące długie idealne na korytarz i do przedpokoju

Korytarz, przedpokój, lub klatka schodowa - te miejsca bardzo często sprawiają nam duży problem, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego oświetlenia. Przede wszystkim są często pozbawione dopływu naturalnego światła. Ponadto w większości przypadków są dość wąskie oraz wysokie. Możemy zastosować w nich kinkiety wewnętrzne, ale celnym wyborem będzie instalacja w nich długich lamp wiszących. Zapewniają one idealne rozproszenie światła, oświetlają każdy zakamarek. Lampy wiszące długie, zawieszone nad schodami zdecydowanie zwiększą również nasze bezpieczeństwo. Długie zwisy zamontowane na korytarzu oprócz zapewnienia komfortu są również nietuzinkową dekoracją. Wszakże często korytarze czy klatki schodowe z racji swoich funkcji oraz wielkości są dosyć skromne, jeśli chodzi o jakiekolwiek ozdoby.

Jaki klosz do lampy wiszącej?

Lampy wiszące wyposażone są w różne rodzaje kloszy. Ich zadaniem nie jest jedynie funkcja ozdobna. Każde pomieszczenie bowiem wymaga innego rodzaju światła. Niektóre klosze są w pełni zabudowane, inne częściowo otwarte. Klosz, zamknięty całkowicie oświetla mniejszy obszar znajdujący się głównie pod lampą. Natomiast klosz otwarty pozwala na mocniejsze rozproszenie światła. Ważny jest również materiał, z jakiego wykonany jest klosz do lampy wiszącej. Może to być szkło, plastik lub metal. Istnieją także klosze stworzone z materiału. Te ostatnie zdecydowanie nie nadadzą się do zawieszenia w kuchni, ze względu na możliwość osadzania się na nich tłuszczu. Ich czyszczenie jest po prostu zdecydowanie trudniejsze. Ważna jest również wielkość klosza lampy - powinna być dostosowana do wielkości danego pomieszczenia.

Jak podłączyć lampę wiszącą?

Do montażu lampy wiszącej potrzebne będzie nam kilka niezbędnych narzędzi, takich jak obcęgi, śrubokręt, próbnik napięcia, wiertarka, śruby i kołki. Zanim przystąpimy do instalacji, musimy pamiętać o odłączeniu zasilania. Płytkę montażową przykładamy do sufitu i zaznaczamy ołówkiem miejsca, w których następnie wywiercamy otwory. Część lamp wymaga specjalnego haka. Następnie za pomocą kostki podłączamy przewody. Kolejnym krokiem jest przyłożenie lampy do sufitu, schowanie kabli oraz przykręcenie śrub we wcześniej wywierconych otworach. Potem wkręcamy żarówkę (jeśli wymaga tego dany model lampy wiszącej), włączamy zasilanie i już możemy cieszyć się piękną lampą wiszącą, zdobiącą nasze wnętrze.