Darmowa dostawa już od 500,00 zł
Pomoc i kontakt
Godziny otwarcia
Pon-Pt:9:00 - 17:00
Menu
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane
Zadzwoń: 506 336 320Poniedziałek - Piątek 9:00-17:00

Profil LED kątowy

​Profil LED narożny kątowy - dostępne modele Lumines

Cieszące się coraz większą popularnością liniowe oświetlenie LED sprawiło, że listwy kątowe występują dziś w wielu nowoczesnych projektach. Zaowocowało to dostępem wielu modeli profili, które będziesz mógł zamontować w narożnikach pomieszczeń lub mebli. W naszej ofercie znajdziesz dwa podstawowe profile LED kątowe marki Lumines. Są to obecnie najchętniej wybierane listwy narożne na rynku, które produkowane są w naszym kraju. Profil LED narożny typ C to standardowa i symetryczna listwa aluminiowa, zapewniająca kierunkowe światło o kącie 45°. Zapewnia on niezwykle funkcjonalne oświetlenie i świetnie sprawdza się w przypadku montażu wzdłuż prostopadłych powierzchni. Drugim występującym w naszym sklepie modelem jest profil LED kątowy typ H. Jest to niesymetryczna listwa narożna, która w zależności od strony montażu, ukierunkuje światło pod kątem 60° lub 30°. Jest to bardzo dobra propozycja dla klientów, którzy chcą przy pomocy taśmy LED doświetlić blat roboczy lub skierować światło w kierunku wnętrza pomieszczenia.

Profil LED kątowy - montaż

Profil kątowy do taśmy LED to uniwersalna listwa aluminiowa, którą będziesz mógł zamontować na wiele różnych sposobów. Listwy kątowe podobnie jak profile LED nawierzchniowe możesz przymocować za pomocą dedykowanych uchwytów. W naszym sklepie są one uniwersalne i pasują do wszystkich modeli profili. Uchwyty do profili aluminiowych występują w kolorze przezroczystym, białym lub czarnym, dlatego z łatwością dopasujesz je do koloru wybranej wcześniej listwy. Profil LED narożny zamontowany przy pomocy uchwytów ma jedną ogromną zaletę. Będziesz mógł go w każdej chwili zdemontować bez potrzeby większej ingerencji w samą konstrukcję listwy. Profile w uchwytach montuje się na wcisk, więc w celu ich demontażu wystarczy je delikatnie odpiąć z miejsca montażowego. Oczywiście profile LED kątowe podobnie jak każdy inny profil będziesz mógł zamontować przy użyciu ogólnie dostępnych wkrętów montażowych. Bardzo popularna jest również ich instalacja przy użyciu kleju montażowego lub dwustronnej taśmy. W tym przypadku jednak warto wykorzystywać wyłącznie akcesoria odporne na działanie wysokiej temperatury.

Profil LED narożny biały, czarny, srebrny lub inox

Dostępne w naszym sklepie profile LED kątowe występują o standardowej długości 1 metra, lub 2 metrów. Każda z dostępnych listw została wykonana z aluminium, co oznacza, że będziesz mógł je odpowiednio skrócić do długości miejsca montażowego i wymagań danej instalacji. Obecnie w ciągłej sprzedaży oferujemy narożne profile w aż 5 różnych odcieniach. Najpopularniejszy srebrny profil dostępny jest w wersji surowej lub anodowanej. Ogromną popularnością cieszą się również profile lakierowane w kolorze białym lub czarnym. Mamy też propozycję dla bardziej awangardowych wnętrz, gdzie listwa w odcieniu brązu - inox sprawdza się znakomicie. Ogromną zaletą profili wykonanych z aluminium jest ich możliwość dostosowania do każdego projektu i miejsca montażu. Profil do taśmy LED będziesz mógł nie tylko skrócić na konkretną długość lub pod kątem, ale także przemalować na dowolny kolor, pasujący do aktualnej aranżacji Twojego wnętrza.

Profil aluminiowy LED kątowy i dodatkowe akcesoria

W celu estetycznego wykończenia miejsca montażu profili aluminiowych, jak i dostosowania ich wyglądu do danego projektu, oferujemy do nich szereg dodatkowych akcesoriów. Prócz wcześniej wspomnianych uchwytów montażowych, każdy profil aluminiowy LED kątowy możesz wyposażyć w dedykowane zaślepki końcowe. Występują one w wersji pełnej lub z otworem na wychodzący przewód przyłączeniowy. Dostępne są one w odcieniach każdej listwy, dlatego pozwalają na estetyczne wykończenie wielu projektów. Do każdego naszego profilu można zastosować klosz w wersji Basic, który prócz dodatkowej ochrony, zapewnia możliwość dodatkowego rozproszenia światła. Profil LED narożny możesz doposażyć w mleczną, mrożoną lub przezroczystą przesłonę. Bardzo ciekawym rozwiązaniem będzie też użycie w pełni czarnego klosza. Pozwala on osiągnąć estetyczny wygląd przy każdym kolorze profilu, a dodatkowo w efektowny sposób rozprasza światło zainstalowanej w środku taśmy LED.