Oświetlenie podbitki, jakie oświetlenie do podbitki wybrać?

Nowoczesne oświetlenie podbitki stało się dziś bardzo popularnym sposobem oświetlania architektury domu. W naszym artykule postaramy się omówić sposoby na pięknie oświetlony dom.

Rzucając światło na architekturę Twojego domu, może zdziałać cuda, jeśli chodzi o atrakcyjność Twojej nieruchomości. Kto nie chciałby wieczorem pięknie oświetlonego domu? Chociaż oświetlenie podbitki dachowej stało się dość powszechne, stały czas mamy wiele możliwości co do wyboru opraw czy źródeł światła, które do tego celu zastosujemy.

Oświetlenie podbitki

Oświetlenie zewnętrzne domu w podbitce

Oświetlenie w podbitce dachowej jest dziś jednym z najlepszych i najbardziej popularnych wyboru do oświetlenia zewnętrznego architektury domu. Jedną z największych zalet, jakie oferuje oświetlenie podbitki, jest to że zapewnia funkcjonalne źródło światła, dzięki któremu można je łatwo zauważyć, a także rzuca światło na architekturę naszego domu. Oświetlenie podbitki pozwoli nam zilustrować nawet w ciągu nocy atrakcyjny wygląd elewacji budynku, a także wyróżnić go na te naszych sąsiadów. Oświetlenie w podbitce dachowej jest też bardzo często łączone z innymi dodatkami architektonicznymi. Bardzo często prócz oświetlenia na podbitce, na elewacji spotkamy eleganckie kinkiety ogrodowe świecące równocześnie w górę i w dół.

Kinkiet ogrodowy, elewacyjny Hana - okrągły, czarny IP54 2xGU10 Kinkiet ogrodowy, elewacyjny Hana - kwadrat, czarny IP54 2xGU10 Kinkiet ogrodowy Inez DUO - szary IP54 2xGU10
KINKIET OGRODOWY / ELEWACYJNY HANA – OKRĄGŁY, CZARNY IP54 2XGU10
KINKIET OGRODOWY / ELEWACYJNY HANA – KWADRAT, CZARNY IP54 2XGU10
KINKIET OGRODOWY / ELEWACYJNY INEZ DUO – SZARY IP54 2XGU10

42,00 zł

45,90 zł

58,90 zł

Pamiętaj, że we wszystkich projektach oświetlenia podbitki powinniśmy wybierać oświetlenie oszczędnie w miejscach, w których powinno być ono zainstalowane. Przepych w tym przypadku jest najgorszym rozwiązaniem, który może sprawić, że nasz dom będzie wyglądał jak statek kosmiczny. Dziś istnieje wiele sposobów na to, aby poprawić efekt oświetlenia podbitki i elewacji, aby wyglądał bardziej gustownie, a także bardziej spójnie współpracować z innymi elementami architektury domu.

Nowoczesne oświetlenie podbitki

Nowoczesne oświetlenie podbitki – nasze podpowiedzi

Odpowiednie oświetlenie podbitki dachowej to dziś wcale nie takie proste i łatwe zadanie. Wybierając odpowiednie oprawy do oświetlenia podbitki, powinniśmy wiedzieć przede wszystkim jak gęsto mamy je zamontować, oraz jak je podłączyć. Niezwykle ważny będzie także rodzaj lamp, które zastosujemy, a także ich kąt świecenia. Poniżej przygotowaliśmy dla wszystkich naszych klientów cenne uwagi, które mogą okazać się niezbędne podczas projektowania, a także samej instalacji oświetlenia podbitki.

Oświetlenie podbitka

Jaki przewód do oświetlenia podbitki?

Najczęściej oświetlenie w podbitce zasilane jest standardowym prądem o napięciu 230V. Przewód do oświetlenia podbitki i jego przekrój w przypadku takiej instalacji będzie zależał od mocy oraz ilości podłączonych lamp. Dla przykładu decydując się na żarówki LED o łącznej mocy 30W, które będą zamontowane na długości 70 metrów, wystarczy nam przewód 0,75 mm lub 1 mm. Nie będzie on zbyt gruby, więc każdy z naszych klientów nie będzie miał najmniejszego problemu z jego rozłożeniem, a także zbyt cienki więc nie uszkodzimy go przypadkiem podczas samego montażu. W przypadku instalacji oświetlenia podbitki, która mocą będzie sięgać około 200W, możemy już wybrać przewód o grubości 1,5 mm.

Oświetlenie w podbitce – jak gęsto?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jak gęsto powinno być rozmieszczone oświetlenie w podbitce. Wszystko zależy od mocy oświetlenia, wielkości elewacji, a także efektu, jaki chcemy uzyskać. Jest to najbardziej indywidualna kwestia, ponieważ oprawy w podbitce możesz umieścić co kilka metrów, a także będziesz mógł zamontować w najbardziej newralgicznych miejscach lub na załamaniach, tak aby całość naszej aranżacji była odpowiednio doświetlona. W przypadku rozmieszczenia oświetlenia podbitki niezwykle ważne jest również umiejscowienie okien. Wybierając miejsce montażu oświetlenia podbitki ważne, aby omijać jej światłem okna, tak aby nawet w ciągu nocy nasze światła nie przeszkadzały domownikom.

Jak podłączyć oświetlenie w podbitce?

Oświetlenie LED w podbitce dachu najczęściej podłączane jest bezpośrednio do prądu o napięciu sieciowym 230V. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwoli nam na podłączenie oświetlenia bez potrzeby wykorzystywania transformatora. W przypadku tego typu instalacji najczęściej stosowane są równolegle instalacje, w których mamy jeden główny przewód instalacyjny, do którego podłączane sa wszystkie lampki znajdujące się w podbitce dachu. Polecamy również w przypadku takiego podłączenia zabezpieczyć się wyłącznikiem różnicowoprądowym, tak aby nasza instalacja oświetleniowa pracowała długo i bezproblemowo, nawet w przypadku ewentualnych przeciążeń w sieci.

Oświetlenie podbitki jaka moc?

Moc oświetlenia w podbitce podobnie jak jego rozmieszczenie jest zawsze indywidualną kwestią. Możemy zdecydować się na lampki w podbitce, które będą emitować szeroki lecz krótki strumień światła, a także na oprawki, które wąskim światłem będą świecić do samego podłoża. Wybór odpowiedniej mocy oświetlenia podbitki zależy głównie od wyglądu naszej elewacji i tego, co chcielibyśmy bardziej w niej wyeksponować. W przypadku kiedy chcemy, aby nasze oświetlenie podbitki nie było zbyt mocne, wystarczą nam kilkuwatowe żarówki LED o szerokim kącie świecenia. Jeśli jednak zależy nam na doświetleniu nie tylko samej elewacji ale również przestrzeni wokół domu, powinniśmy wybierać mocniejsze żarówki Ledowe o wąskim i długim strumieniu światła.

Jakie oświetlenie do podbitki?

Wybierając oświetlenie do podbitki dachowej, możemy dziś zdecydować się na bardzo popularne spoty LED, a także na jednolitą, dekoracyjną linię światła. Wszystko tak naprawdę zależy od naszej wyobraźni, ponieważ coraz szybciej rozwijająca się nowoczesna technologia LED sprawiła, że obecnie jedynym naszym ograniczeniem jest sam pomysł. Kupując oświetlenie do podbitki, pamiętajmy jednak o tym, że każda wybrana przez nas lampa powinna mieć klasę szczelności minimum IP44, co oznacza, że będzie to oprawa odporna na działanie szkodliwych warunków zewnętrznych takich jak pył, kurz, czy podwyższona wilgotność.

Jakie oświetlenie do podbitki

Oprawy halogenowe są dziś najpopularniejszym wyborem, jeżeli chodzi o oświetlenie podbitki. Szeroki asortyment produktów sprawia, że bez problemu dopasujemy je kształtem oraz kolorem do wyglądu architektury naszego domu. Są to lampy wpuszczane, więc nie będą wyróżniać się w podbitce, a wybierając do nich odpowiednie żarówki LED GU10, będziemy w stanie oświetlić naszą elewację w swój indywidualny i najlepszy sposób.

OPRAWA WODOODPORNA SATINO OKRĄGŁA REGULOWANA - CZARNY MAT OPRAWA WODOODPORNA SATINO KWADRATOWA REGULOWANA - BIAŁY MAT OPRAWA WODOODPORNA IP44 KWADRAT ODLEW - CZARNY MAT
OPRAWA WODOODPORNA SATINO OKRĄGŁA REGULOWANA – CZARNY MAT
OPRAWA WODOODPORNA SATINO KWADRATOWA REGULOWANA – BIAŁY MAT
OPRAWA WODOODPORNA IP44 KWADRAT ODLEW – CZARNY MAT

21,90 zł

19,90 zł

18,90 zł

Halogeny natynkowe to oprawy montowane nawierzchniowo, czyli oświetlenie w podbitce, które nie będzie od nas wymagać przygotowanych wcześniej otworów montażowych. Halogeny natynkowe podobnie jak oprawy halogenowe, które zamontujemy na podbitce, powinny mieć wysoką klasę szczelności i być odporne na działanie szkodliwych warunków zewnętrznych. Tuby natynkowe najczęściej wybierane są przez klientów, którzy chcą wyróżnić oprawy oświetleniowe na podbitce i idealnie dopasować je do stylu architektury.

OPRAWA NATYNKOWA STAŁA 81MM OKRĄGŁA WODOODPORNA CZARNY MAT 1XGU10 OPRAWA NATYNKOWA STAŁA 81MM OKRĄGŁA WODOODPORNA BIAŁY MAT 1XGU10 OPRAWA NATYNKOWA STAŁA 95MM KWADRAT WODOODPORNA CZARNY MAT 1XGU10
OPRAWA NATYNKOWA STAŁA 81MM OKRĄGŁA WODOODPORNA CZARNY MAT 1XGU10
OPRAWA NATYNKOWA STAŁA 81MM OKRĄGŁA WODOODPORNA BIAŁY MAT 1XGU10
OPRAWA NATYNKOWA STAŁA 95MM KWADRAT WODOODPORNA CZARNY MAT 1XGU10

29,90 zł

29,90 zł

43,00 zł

Dekoracyjna linia światła to obecnie najnowszy trend, na który również będziemy mogli zdecydować się w przypadku oświetlenia podbitki. Profil do taśmy LED, który zamontujemy w podbitce dachowej, pozwoli nam stworzyć bardzo efektowny element dekoracji naszego domu, który prócz wyjątkowego wyglądu, pozwoli nam bardzo gustownie podświetlić naszą elewację. Wybierając linie świetlne do oświetlenia podbitki, możemy zdecydować się na dowolny profil, ale niezwykle ważny będzie dobór do niego odpowiedniego źródła światła. W instalacjach zewnętrznych zawsze najlepszą opcją jest taśma LED IP65 wodoodporna, która będzie odporna na działanie wilgoci, pyłu czy kurzu.

PROFIL LED GK WPUSZCZANY MONO SREBRNY - 1M PROFIL LED GK WPUSZCZANY ZATI SREBRNY - 1M PROFIL LED GK PODTYNKOWY SUBLI SREBRNY - 1M
PROFIL LED GK WPUSZCZANY MONO SREBRNY – 1M
PROFIL LED GK WPUSZCZANY ZATI SREBRNY – 1M
PROFIL LED GK PODTYNKOWY SUBLI SREBRNY – 1M

38,10 zł

46,20 zł

52,50 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *