Darmowa dostawa już od 500,00 zł
Pomoc i kontakt
Godziny otwarcia
Pon-Pt:9:00 - 17:00
Menu
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane
Zadzwoń: 506 336 320Poniedziałek - Piątek 9:00-17:00

Taśma LED IP65 wodoodporna

Wodoodporna taśma LED - zastosowanie

Taśma LED wodoodporna jest doskonałym wyborem we wszystkim miejscach, gdzie nasze oświetlenie będzie narażone na trudne warunki pracy. Pokryta odpowiedniej grubości powłoką charakteryzuje się klasą szczelności IP65, a jej konstrukcja nie wpływa na żywotność oraz jakość samych diod LED. Nasi klienci bardzo chętnie stosują je w wielu instalacjach zewnętrznych, a także w łazienkach, czy kuchniach. Taśma LED IP65 jest odporna na parę wodną, przez co możemy ją zainstalować nad lustrem łazienkowym, pod szafkami w kuchni, czy przy wannie. Ponadto jej wykorzystanie na zewnątrz domu, pozwala stworzyć niepowtarzalną atmosferę, idealną do wieczornego odpoczynku czy spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Ze względu na wysoką odporność taśma LED IP65 jest doskonałym rozwiązaniem również w miejscach publicznych. Doskonale sprawdza się w restauracjach, kawiarniach czy hotelach, gdzie oświetlenie odgrywa kluczową rolę w kreowaniu wyjątkowego nastroju.

Taśma LED IP65 - podłączenie 12V i 24V

Wodoodporne taśmy LED instalujemy podobnie jak standardowe paski świetlne do źródła prądu o stabilizowanym napięciu wyjściowym. Dostępne są w wersji 12V, jak i 24V, co pozwala na dopasowanie ich do różnorodnych potrzeb oświetleniowych oraz systemów zasilania. Montaż taśmy LED IP65 można przeprowadzić samodzielnie, bez konieczności angażowania profesjonalnych instalatorów. Ważne jest jednak, aby pamiętać o zastosowaniu odpowiednich zasilaczy, jak i szczelnym połączeniu wszystkich przewodów instalacyjnych. Systemy oświetlenia pracujące w warunkach zewnętrznych narażone są na trudne warunki pracy, dlatego wszystkie połączenia przewodów instalacyjnych powinny zostać dodatkowo zabezpieczone. Taśmy LED wodoodporne możemy również dowolnie kontrolować, wykorzystując do tego odpowiedni ściemniacz LED (podłączany między zasilaczem a źródłem światła). Współczesne rozwiązania oferują szerokie możliwości dostosowania intensywności światła, co pozwala na stworzenie idealnych warunków oświetleniowych dla każdej sytuacji.

Listwa LED IP65 i montaż taśmy w profilu aluminiowym

Montaż taśmy LED IP65 w profilu aluminiowym to doskonały sposób na zapewnienie dodatkowej ochrony oraz estetycznego wykończenia instalacji oświetleniowej. Profile aluminiowe nie tylko chronią taśmę przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale również zapewniają dodatkowe odprowadzanie ciepła, co przekłada się na dłuższą żywotność i efektywność oświetlenia. Instalacja taśmy wodoodpornej w profilu jest prosta i nie wymaga specjalnych narzędzi. Pasek LED IP65 możemy wkleić do listwy z wykorzystaniem fabrycznej, dwustronnej taśmy klejącej. W przypadku montażu listwy LED IP65 na zewnątrz warto również dodatkowo zabezpieczyć miejsca połączenia profili z kloszem. Uszczelniony profil dodatkowo zabezpieczy taśmę przed kontaktem z wilgocią i pyłem, co przy dłuższym okresie eksploatacji znacznie wydłuży jej żywotność. Gotowa instalacja listwy LED IP65 prezentuje się niezwykle elegancko i może stanowić nie tylko źródło światła, ale również element dekoracyjny.

Pasek LED IP65 - wodoodporna powłoka

Kluczowym elementem konstrukcji taśmy LED IP65 jest jej wodoodporna powłoka, pod którą zamontowane są diody. Jest ona w pełni przezroczysta i nie tylko odporna na działanie wody, ale również na inne czynniki zewnętrzne, takie jak kurz czy pył. Dodatkowa warstwa ochronna sprawia, że taśma LED wodoodporna zachowa swoje właściwości świetlne nawet podczas eksploatacji oświetlenia w trudnych warunkach. Oznacza to większą trwałość i niezawodność w porównaniu do standardowych rozwiązań oświetleniowych, co jest szczególnie ważne w przypadku instalacji zewnętrznych lub w miejscach narażonych na działanie wody. Co więcej, wodoodporna osłona zapewnia dodatkową ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Pozwala to stosować taśmy LED w miejscach, w których diody mogą zostać uszkodzone podczas codziennego użytkowania lub w trakcie montażu. Dzięki temu, taśmy LED IP65 są nie tylko bardziej wytrzymałe, ale także oferują większą wszechstronność w zastosowaniu.

Taśma LED RGB IP65 i wielokolorowe oświetlenie

Wielokolorowe taśmy LED wodoodporne otwierają nowe możliwości w zakresie budowy oświetlenia i jego personalizacji. Dzięki możliwości swobodnej zmiany kolorów oraz programowania scen świetlnych taśma LED RGB IP65 pozwala na stworzenie oświetlenia, dostosowanego do indywidualnych preferencji oraz charakteru danej okazji. Niezależnie od tego, czy chodzi o spokojne, jednolite oświetlenie, czy dynamiczne efekty świetlne, taśma LED RGB umożliwia realizację wielu pomysłów oświetleniowych, jednocześnie zapewniając wszystkie zalety wodoodpornej konstrukcji. Dodatkowo możliwość zdalnego sterowania pilotem i programowania oświetlenia przez aplikacje znacznie podnosi poziom komfortu użytkowania oświetlenia. Pozwala na zmianę ustawień światła bez potrzeby wychodzenia z domu czy wstawania z miejsca. Innowacyjne podejście, jakie oferują wielokolorowe taśmy LED IP65, pozwoli na stworzenie nowoczesnego i w pełni wodoodpornego oświetlenia o wszechstronnym zastosowaniu.