Darmowa dostawa już od 500,00 zł
Pomoc i kontakt
Godziny otwarcia
Pon-Pt:9:00 - 17:00
Menu
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane
Zadzwoń: 506 336 320Poniedziałek - Piątek 9:00-17:00

Oprawy halogenowe

Oprawy halogenowe sufitowe - montaż i wybór żarówki

Oprawki halogenowe najczęściej wybierane są do sufitów podwieszanych oraz w oświetleniu meblowym. Wszystkie z nich zostały wyposażone w klipsy montażowe, które umożliwiają szybki i łatwy montaż oprawy we wcześniej przygotowanym otworze. Żarówki w oprawce halogenowej mocowane są za pomocą specjalnego uchwytu. W przypadku stałych opraw sufitowych jest to najczęściej sprężynka, natomiast ruchome posiadają specjalny zaczep podtrzymujący żarówkę i umożliwiający regulację jej kierunku świecenia.

Halogeny sufitowe występują o różnej średnicy w zależności od tego czy jest to model ruchomy, czy stały. W ciągłej sprzedaży oferujemy małe oprawy halogenowe, przystosowane do żarówek o średnicy 35 mm (MR11). Najpopularniejszy dziś halogen sufitowy to oczywiście ten, w którym zamontujemy żarówkę o średnicy 50 mm (GU10 lub MR16). Największe oczka sufitowe mogą nam w pełni zastąpić nawet tradycyjny żyrandol. Do nich należą przede wszystkim oprawy AR111, w których zainstalujemy żarówki o średnicy 111 mm. Oczywiście w zależności od rodzaju instalacji i naszych potrzeb, będziemy mogli wybrać żarówki przeznaczone do prądu 12V lub 230V.

Halogen sufitowy - wybierz oryginalny kształt i rodzaj!

Wiele dostępnych modeli opraw halogenowych wyróżnia ich kształt, kolor oraz materiał wykonania. Najpopularniejsze dziś halogeny sufitowe to okrągłe lub kwadratowe oczka. W naszym sklepie internetowym oferujemy również wiele alternatywnych rozwiązań dla indywidualnych wnętrz i wymagających klientów. Ogromną popularnością cieszą oprawy halogenowe sześciokątne, a także halogeny sufitowe podwójne czy potrójne. W swoim asortymencie oferujemy także oprawki halogenowe z możliwością montażu aż 4 żarówek LED, które są już w stanie w pełni zastąpić tradycyjną lampę sufitową czy żyrandol. Wybierając oprawy halogenowe, warto również zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. Do standardowych instalacji wewnętrznych możemy wykorzystać oprawki stalowe, ale do aranżacji łazienkowych i zewnętrznych, najlepiej wybierać nierdzewne oczka sufitowe wykonane z odlewu aluminium.

Oczka sufitowe jako ponadczasowe oświetlenie

Oświetlenie halogenowe sufitowe stanowi ponadczasowe rozwiązanie, które od wielu lat stosowane jest w wielu rodzajach wnętrz. Oprawy halogenowe to cały czas rozwojowy temat oświetleniowy, wykorzystywany w domowych i komercyjnych aranżacjach. Coraz szybciej rozwijająca się technologia LED, sprawia, że oczka sufitowe cały czas zyskują na swojej popularności. Małe gabaryty oraz możliwość montażu natynkowego lub wpuszczanego wyróżnia ten rodzaj oświetlenia i umożliwia jego instalacje na każdym suficie w domu czy biurze. Oczka sufitowe z powodzeniem będziemy mogli zastosować w nowoczesnych wnętrzach, jak i tych utrzymanych w klasycznej aranżacji. Możliwość wyboru oprawki kwadratowej lub okrągłej, a także takiej wykonanej z metalu, szkła lub drewna pozwoli nam idealnie dopasować nasze oświetlenie do wyglądu mebli, czy koloru ścian.

Oprawki halogenowe ruchome i stałe

Halogeny sufitowe możemy podzielić na oprawy ruchome i stałe. Pierwsze z nich świetnie sprawdzają się w oświetleniu punktowym i umożliwiają nam na indywidualne ukierunkowanie światła na wybraną aranżację. Oprawa halogenowa stała to najlepszy wybór do wysokich pomieszczeń, kiedy zależy nam na ogólnym doświetleniu całego wnętrza.

W naszej bogatej ofercie znajdziesz oczka halogenowe okrągłe i kwadratowe w kolorze białym, czarnym, srebrnym, a także w wielu innych odcieniach. Wybór odpowiednich opraw sufitowych zależy wyłącznie od Twoich indywidualnych potrzeb i zapotrzebowania. Oprawy halogenowe do sufitów podwieszanych mogą stanowić zarówno eleganckie źródła światła, jak i być tanim sposobem do dodatkowego oświetlenia wnętrza. Odpowiednio dopasowując halogeny sufitowe do aranżacji i wyglądu Twojego domu stworzyć wyjątkową całość, która świetnie będzie wyglądać zarówno przy włączonym, jak i wyłączonym oświetleniu.

Oprawy sufitowe wpuszczane i natynkowe

Oczka sufitowe to oprawy przeznaczone do montażu w sufitach podwieszanych, natomiast oprawy natynkowe zamontujemy nawierzchniowo na powierzchni każdego sufitu. Standardowe oprawy halogenowe instalujemy we wcześniej przygotowanym otworze montażowym. Jego średnica jest uzależniona od modelu wybranej oprawki - musi być większa od średnicy uchwytu i mocowania żarówki, a jednocześnie mniejsza od całkowitej średnicy oczka. W przypadku wyboru halogenów natynkowych nie musimy przygotowywać żadnych otworów na suficie, a zamontujemy je bezpośrednio na jego powierzchni. W zestawie z każdą oprawą otrzymamy dedykowany uchwyt, który najpierw należy przymocować do sufitu, a następnie przykręcić do niego sam halogen. Oprawy halogenowe wpuszczane mocujemy za pomocą sprężynek montażowych, na wcisk. Są one dostępne w zestawie z każdym oferowanym w naszym sklepie oczkiem sufitowym.

Oprawy do halogenów i żarówek LED

Oprawy halogenowe występują w wersji wpuszczanej w sufit lub natynkowej. Możemy dowolnie wybierać ich kolor, kształt, materiał wykonania, czy źródło światła, które w nich zastosujemy. Najpopularniejsze halogeny sufitowe to oczywiście te, w których zamontujemy żarówkę halogenową z trzonkiem GU10 lub MR16. Obecnie występują również oprawy wpuszczane ze zintegrowanym źródłem światła, które nie potrzebują żadnych dodatkowych akcesoriów do pracy. Wyposażone w diody LED stanowią energooszczędną alternatywę dla tradycyjnych halogenów sufitowych. Oprawa halogenowa LED może być stosowana praktycznie w każdym pomieszczeniu. Bardzo często jesteśmy w stanie spotkać ją w domach, biurach, a także w sklepach. Doskonale sprawdza się jako oświetlenie głównego korytarzy i kuchni, a także jako dodatkowe doświetlenie w salonie czy sypialni. Oprawy halogenowe LED wyróżniają się dziś ogromną uniwersalnością, a dzięki zastosowaniu energooszczędnych źródeł światła, stanowią także ekonomiczne oświetlenie o niskim poborze energii.

Oświetlenie halogenowe sufitowe

Bardzo często jedna główna lampa sufitowa nie jest wystarczająca do oświetlenia całego pomieszczenia. Ze względu na ograniczony kąt świecenia, pojedynczy żyrandol nigdy nie będzie w stanie równomiernie oświetlić dużego pokoju, sypialni czy salonu. W takich przypadkach najlepiej zastanowić się nad wyborem dodatkowych źródeł światła, które pozwolą nam na równomierne doświetlenie całego pomieszczenia. Halogeny sufitowe zamontowane bezpośrednio nad biurkiem, czy stołem to doskonała alternatywa dla lampy biurkowej, czy podłogowej. Oświetlenie halogenowe sufitowe nie zajmuje zbyt wiele przestrzeni, a jest w stanie jasno doświetlić wybrane elementy aranżacji. Możemy je wykorzystać jako dodatek do lampy sufitowej, a także całkowicie zrezygnować z niej, wybierając jako oświetlenie główne oprawy halogenowe z mocniejszymi żarówkami LED. Bardzo często wiele źródeł światła pozwoli nam lepiej oświetlić pokój, a także wszystkie elementy jego wystroju.

Oprawy halogenowe zewnętrzne

Wodoodporne oprawy halogenowe to oczka o podwyższonej klasie szczelności. Są one odporne na działanie wilgoci, pyłu czy kurzu, dzięki czemu świetnie poradzą sobie nawet w łazienkach czy w instalacjach zewnętrznych. Standardowe halogeny sufitowe IP20 przeznaczone są do oświetlenia salonu, sypialni, czy korytarzy, natomiast we wnętrzach takich jak łazienka, czy w instalacjach zewnętrznych najlepszym wyborem są oprawy halogenowe wodoodporne. Wykonane z nierdzewnego aluminium, są gwarancją oświetlenia, które z biegiem czasu nie straci swoich walorów estetycznych. Oprawa halogenowa zewnętrzna w odróżnieniu od innych modeli została wyposażona przezroczystą osłonę żarówki oraz silikonowe uszczelki. Taka konstrukcja zapewnia jej gwarancje szczelności instalacji i odpowiednią ochronę dla naszych żarówek zamontowanych w łazience, czy w podbitce.