Darmowa dostawa już od 500,00 zł
Pomoc i kontakt
Godziny otwarcia
Pon-Pt:9:00 - 17:00
Menu
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane
Zadzwoń: 506 336 320Poniedziałek - Piątek 9:00-17:00

Taśma LED CCT - Multi White

Taśma CCT LED SMD i COB - różnorodność wykonania

W ofercie sklepu LEDstyl znajdują się taśmy LED CCT wykonane w technologii SMD oraz COB. Pozwala to naszym klientom na wybór oświetlenia, dostosowanego do specyficznych wymagań i warunków instalacji. Taśmy LED CCT SMD charakteryzują się wysoką jasnością i efektywnością, będąc jednocześnie bardziej przystępnymi cenowo, co sprawia, że są popularnym wyborem wśród szerokiego grona odbiorców. Z kolei taśmy LED COB oferują w pełni jednolite światło, przy którym niezauważalne są poszczególne punkty świetlne. Przekłada się to na lepsze efekty wizualne w miejscach wymagających równomiernego oświetlenia.

Taśma LED COB CCT jest najczęściej wykorzystywana w miejscach, gdzie zależy nam na uzyskaniu bezpunktowej linii światła. Dzięki wysokiemu zagęszczeniu diod jest w stanie zaoferować jednolite linie oświetleniowe nawet w przypadku montażu wewnątrz niskich profili aluminiowych. Oba rodzaje powyższych taśm LED CCT wybierane są zarówno przez amatorów, jak i profesjonalnych montażystów oświetlenia. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości diod LED i grubego podkładu PCB zapewniają wysoką wydajność przy zachowaniu długiej żywotności.

LED CCT - co to jest?

Termin LED CCT odnosi się do technologii oświetleniowej, która umożliwia regulację temperatury barwowej światła emitowanego przez diody LED. Jest to kluczowa cecha, wyróżniająca taśmy LED CCT na tle innych tradycyjnych rozwiązań oświetleniowych. Oferując użytkownikom możliwość personalizacji oświetlenia w zależności od potrzeb, taśmy LED CCT doskonale sprawdzają się w różnorodnych projektach. Funkcja dostosowania barwy światła nie tylko pozwala na stworzenie odpowiedniego nastroju, ale także umożliwia akcentowania kluczowych elementów wnętrza. Otwiera to nowe możliwości dla projektantów wnętrz oraz architektów, pozwalając na tworzenie nowoczesnych i złożonych systemów oświetleniowych. Taśmy LED CCT podobnie jak inne oświetlenie o zmiennej barwie światła wymaga do pracy zastosowania odpowiedniego sterownika. Z uwagi na sterowanie wyłącznie białą barwą światła, paski LED CCT mają jedynie 3 przewody przyłączeniowe: WW, CW i zasilający.

Taśma LED CCT podłączenie

Podłączenie taśmy LED CCT ze względu na tylko 3 przewody przyłączeniowe nie jest skomplikowanym procesem. Dzięki zastosowaniu odpowiednich akcesoriów, bez najmniejszego problemu z instalacją taśmy LED CCT poradzą sobie nawet amatorzy oświetleniowi. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem instalacji przygotować odpowiedni zasilacz LED, który z powodzeniem obsłuży podłączany pasek. Powinien być on odpowiednio dobrany do mocy oraz napięcia zasilającego taśmy LED CCT (12V lub 24V).

Między zasilaczem i paskiem należy zastosować dedykowany sterownik LED, który przeznaczony jest do regulacji temperatury światła. Podłączamy do niego przewody zasilające od zasilacza, oraz instalacyjne wychodzące bezpośrednio z taśmy LED CCT (WW - barwa ciepła, CW - barwa zimna i + zasilający). W tym kroku niezwykle istotne jest zachowanie prawidłowej polaryzacji przewodów, co wpłynie na długą i bezproblemową pracę Twojego oświetlenia. Po prawidłowym podłączeniu taśmy LED CCT możesz zamontować ją w dowolnym miejscu, dzięki zastosowaniu samoprzylepnej warstwy na jej odwrocie. Zalecamy jako miejsce montażu stosować powierzchnie prawidłowo odprowadzające ciepło, lub wykorzystać do tego celu profile aluminiowe do taśmy LED.

Taśma LED CCT 24V czy 12V

Wybór odpowiedniego napięcia taśmy LED CCT zależy od specyfiki projektu i wymagań instalacyjnych. Taśma LED CCT 12V jest często stosowana w mniejszych projektach oświetleniowych, gdzie odległość od źródła zasilania jest niewielka, co minimalizuje potencjalne spadki napięcia oraz upraszcza instalację. Taśmy LED CCT zasilane prądem o napięciu 12V należy podłączyć do źródła zasilania co 5 metrów. Taki schemat pozwala zachować jednolitą moc światła na całej długości paska. W przypadku instalacji dłuższych odcinków należy zastosować dodatkowe przyłącza zasilania. Taśmy LED CCT 24V są preferowanym rozwiązaniem w większych instalacjach, gdzie niezbędne jest wykorzystanie dłuższych odcinków taśmy. Dzięki wyższemu napięciu zasilającemu zapewniają stabilne i jednolite oświetlenie na całej długości nawet 10 metrów paska. Zasilanie 24V pozwala także na mniejsze straty mocy, przez co jest najczęściej stosowane w długich i rozbudowanych instalacjach.