Darmowa dostawa już od 500,00 zł
Pomoc i kontakt
Godziny otwarcia
Pon-Pt:9:00 - 17:00
Menu
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane
Zadzwoń: 506 336 320Poniedziałek - Piątek 9:00-17:00

Oświetlenie uliczne

Projekt oświetlenia ulicznego

Modernizacja oświetlenia ulicznego ze względu na swoje ogromne znaczenie w bezpieczeństwie ruchu drogowego musi ściśle spełniać wszystkie standardy określone przez obowiązujące przepisy. Najważniejsze z nich to obowiązujące PN-EN 13201-1:2016-02 „Oświetlenie dróg. Część 1: Wytyczne dotyczące wyboru klas oświetlenia”, PN-EN 13201-2:2016-03 „Oświetlenie dróg. Część 2: Wymagania eksploatacyjne”, PN-EN 13201-3:2016-03 „Oświetlenie dróg. Część 3: Obliczenia parametrów oświetleniowych”, PN-EN 13201-4:2016-03 „Oświetlenie dróg. Część 4: Metody pomiaru efektywności oświetlenia” oraz PN-EN 13201-5:2016-03 „Oświetlenie dróg. Część 5. Wskaźniki efektywności energetycznej”. Do tego dochodzą poszczególne wymagania, które są stawiane oświetleniu ulicznemu. Wyróżnić tutaj możemy poszczególne klasy oświetleniowe, które powinny odpowiadać konkretnym użytkownikom danej przestrzeni. Według obecnych norm występują 3 podstawowe klasy, takie jak:

  • M – obejmuje kierowców oraz drogi o dopuszczalnych średnich i wysokich prędkościach.

  • P – należą do niej piesi i rowerzyści, a także chodniki i ścieżki rowerowe. Są to także obszary, w których kierowcy poruszają się z dopuszczalnie niskimi prędkościami ruchu, w tym obszary, które znajdują się poza jezdnią, a także uliczki osiedlowe

  • C – są to tzw. obszary konfliktowe, w których dochodzi do krzyżowania stref wykorzystywanych przez pieszych, kierowców i rowerzystów.

Norma wyróżnia również osobną klasę PC dla przejść dla pieszych, a także 3 klasy dodatkowe, czyli

  • EV – konieczność oświetlenia powierzchni pionowych;

  • HS – która obejmuje przejścia dla pieszych, pasy postojowe oraz przestrzenie oddzielone od jezdni lub położone wzdłuż niej, a także drogi osiedlowe, parkingi czy obszary szkolne;

  • SC – stosowana w miejscach, w których istnieje podwyższone ryzyko wypadku z udziałem pieszych.

Modernizacja oświetlenia ulicznego

W naszym sklepie internetowym obok produktów przeznaczonych do lokali prywatnych, w swoim asortymencie posiadamy również produkty, w które wyposażymy oświetlenia uliczne. Oferowane przez nas oświetlenie uliczne LED jest wykonane z bardzo dobrej jakości materiałów, które odporne są na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. W bardzo korzystnej cenie zakupią Państwo u nas lampy drogowe o dużej mocy świetlne, które w związku z wykonaniem w energooszczędnej technologii nie będą pobierać zbyt dużej ilości energii podczas pracy. Oświetlenie LED uliczne doskonale sprawdzi się na ulicach, autostradach, czy placach firmowych. Odpowiednio zaprojektowane oświetlenie uliczne umożliwi diametralną zmianę warunków napotykanych na drodze oraz zwiększy komfort kierowców. Najważniejsze zalety, jakie zaoferować może nam oświetlenie uliczne LED to przede wszystkim:

  • Energooszczędność - ze względu na długi czas pracy tego rodzaju oświetlenia, ma ona ogromne znaczenie.

  • Naturalny kolor światła - technologia LED pozwala dziś emitować światło w różnych kolorach. Do wyboru mamy 3 podstawowe barwy światła LED jednak w przypadku lamp ulicznych najczęściej wykorzystuje się białe neutralne światło. Jest ono najkorzystniejsze ze względów widoczności, a także w przypadku naturalnego oddawania kolorów.

  • Długa żywotność - oświetlenie uliczne LED jest w stanie pracować nawet 100 000 godzin, oferując przy tym 2-3 razy dłuższy czas użytkowania niż w przypadku tradycyjnych lamp sodowych.

  • Atrakcyjna cena - obecnie oświetlenie uliczne Ledowe mimo znacznie lepszych parametrów świetlnych nie jest szczególnie drogie. W połączeniu ze znacznie niższym poborem energii inwestycja w energooszczędne oświetlenie uliczne bardzo szybko zwróci się w postaci niższego poboru prądu.