Darmowa dostawa już od 500,00 zł
Pomoc i kontakt
Godziny otwarcia
Pon-Pt:9:00 - 17:00
Menu
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane
Zadzwoń: 506 336 320Poniedziałek - Piątek 9:00-17:00

Taśmy LED 12V

Taśma LED 12V

Oferowane w naszym sklepie internetowym taśmy Ledowe 12V to wszechstronne rozwiązanie , które sprawdzi się w wielu zastosowaniach domowych i komercyjnych. Sprzedawane na metry lub w pełnych rolkach 5m, taśmy LED 12V można docinać w sekcjach cięcia, a także dowolnie wydłużać, wykorzystując do tego złączki do taśm LED. Niezwykle ważna jest również ich odpowiednia instalacja. Na temat podłączenia i instalacji taśm LED więcej dowiesz się w naszym artykule „Jak podłączyć taśmę LED - krótki przewodnik". Kupując taśmy LED 12V w sklepie LEDstyl, możesz wybierać wśród wielu różnych odcieni białego światła. Zimna barwa taśmy LED 12V oferuje czyste białe światło, idealne do dekoracji i rozjaśniania pomieszczeń. Cieplejsze białe światła emitują bardziej pomarańczowo-żółtą poświatę, dzięki czemu idealnie nadają się do przytulnych i ciepłych wnętrz. Dostępne są również taśmy LED RGB lub taśmy LED RGBW, które umożliwiają dynamiczną zmianę kolorów i pozwalają dostosować oświetlenia do zmieniających się potrzeb. Sterownik LED pozwoli Ci na wybór dowolnej barwy światła za pomocą bezprzewodowego pilota lub aplikacji mobilnej.

Taśma LED 12V wodoszczelna

Taśmy Ledowe 12V z powodzeniem sprawdzają się w instalacjach zewnętrznych, czy w łazienkach. W takich sytuacjach powinniśmy wybierać jednak taśmy LED 12V zabezpieczone wodoodporną powłoką. Taśma LED IP65 dzięki zastosowaniu warstwy bezbarwnego silikonu jest odporna na działanie wilgoci, kurzu i pyłów, przez co doskonale poradzi sobie w trudnych warunkach pracy. Taśma LED 12V wodoszczelna powinna być jednak stosowana wyłącznie wtedy, kiedy wymaga tego miejsce instalacji oświetlenia. Taśmy pokryte silikonem nie powinny być stosowane w instalacjach wewnętrznych, w których nie są narażone na działanie kurzu, pyłu czy wilgoci. Taśmy LED 12V zabezpieczone silikonem mają wyższą temperaturę pracy, dlatego w warunkach domowych nie są zalecane. Należy je instalować zawsze na powierzchni odpowiednio odprowadzającej ciepło. Możemy do tego celu wykorzystać zwykły płaskownik lub dedykowany profil. Prawidłowy montaż taśmy LED 12V zapewni jej odpowiednie warunki pracy i znacznie wydłuży żywotność diod.

Taśma LED 12V na metry

Taśmy LED 12V sprzedawana na metry to elastyczne rozwiązanie, które pozwala na dostosowanie oświetlenia do indywidualnych potrzeb każdego projektu. Dzięki możliwości zakupu dokładnej długości taśmy możesz uniknąć marnowania materiału i zoptymalizować koszty swojej instalacji. Taśmy Ledowe 12V są idealne do różnorodnych zastosowań, od dekoracyjnych po funkcjonalne, pozwalając na kreowanie spersonalizowanych rozwiązań oświetleniowych. Każda taśma LED 12V jest wyposażona w warstwę samoprzylepną, która ułatwia montaż na różnorodnych powierzchniach, bez potrzeby stosowania dodatkowych narzędzi czy klejów. Możliwość cięcia taśmy w wyznaczonych miejscach pozwala na jej dostosowanie do niestandardowych kształtów i rozmiarów, co jest szczególnie przydatne w trudno dostępnych lub nieregularnych przestrzeniach. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz oświetlenia akcentującego, zadaniowego, czy dynamicznych świateł RGB, taśma LED 12V na metry oferuje niezbędną elastyczność, aby sprostać tym wymaganiom.

Najmocniejsza taśma LED 12V

Mocne taśmy LED 12V dostępne w naszej ofercie to produkty skierowane do osób, które oczekują wysokiej intensywności światła. Zostały zaprojektowane z myślą o zastosowaniach, gdzie potrzebne jest mocne oświetlenie, które może służyć nie tylko jako element dekoracyjny, ale również jako światło zadaniowe. Dzięki zastosowaniu wydajnych diod LED najmocniejsza taśma 12V może zaoferować strumień świetlny na poziomie aż 1800 lumenów/m. Przy poborze mocy 18W/m, jej wydajność sięga aż 100 lumenów/W co sprawia, że jest nie tylko jasna, ale również energooszczędna. Najmocniejsze taśmy LED 12V to modele wyposażone w diody SMD 5630. Zapewniają one wyjątkowo jasny strumień świetlny i z powodzeniem sprawdzają się do różnorodnych zastosowań. W przypadku budowy mocnego oświetlenia warto skorzystać również z taśmy LED COB. Dzięki wysokiego zagęszczeniu diod LED/m zapewnia nie tylko w pełni jednolity, ale również jasny strumień świetlny.

Podłączenie taśmy LED 12V

Instalacja taśmy LED 12V jest kluczowym elementem, który decyduje o prawidłowym działaniu i efektywności całej instalacji oświetleniowej. Podłączenie taśmy LED 12V to proces, który należy rozpocząć od wyboru odpowiedniego zasilacza. Powinien być on dopasowany do całkowitego obciążenia instalacji, a także zainstalowany w ten sposób, aby najdalszy odcinek paska od urządzenia nie miał więcej niż 5 metrów. Prawidłowe podłączenia zasilacza do taśmy LED 12V zapewni stabilne zasilanie świateł i równomierne oświetlenie na całej długości instalacji. Podłączenie taśmy LED 12V wymaga także odpowiedniego rozplanowania, zwłaszcza w przypadku bardziej złożonych systemów oświetleniowych. Obejmuje to nie tylko sam montaż taśm LED, ale także przemyślane rozmieszczenie zasilaczy i wykorzystanie prawidłowych schematów połączeń. W przypadku rozbudowanych instalacji warto również rozważyć zastosowanie dodatkowych komponentów, takich jak złączki, sterowniki czy wzmacniacze sygnału, które mogą znacznie ułatwić montaż i późniejszą eksploatację oświetlenia.