Darmowa dostawa już od 500,00 zł
Pomoc i kontakt
Godziny otwarcia
Pon-Pt:9:00 - 17:00
Menu
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane
Zadzwoń: 506 336 320Poniedziałek - Piątek 9:00-17:00

Zasilacz meblowy

Zasilacz LED meblowy - kompaktowy i niezawodny

​Coraz bardziej popularny minimalizm wśród współczesnych aranżacji wymaga zastosowania kompaktowych źródeł zasilania. Zasilacze meblowe wyróżniają się jako niewielkie urządzenia, które są idealnym wyborem do zastosowania nie tylko w meblach, ale również w innych projektach. Ich niewielkie rozmiary pozwalają na montaż w miejscach trudno dostępnych, nie zakłócając przy tym ogólnej estetyki wnętrza. Co więcej, dzięki solidnej konstrukcji i użyciu trwałych materiałów, zasilacze LED meblowe zapewniają długotrwałą i bezawaryjną pracę źródeł światła. Wyposażone w liczne zabezpieczenia przeciążeniowe, przepięciowe i temperaturowe, gwarantują bezpieczeństwo zarówno dla oświetlenia LED, jak i dla jego użytkowników. Zasilacz meblowy LED to sprawdzona propozycja dla instalacji oświetleniowych, wymagających prądu o stabilizowanym napięciu. Z powodzeniem sprawdza się także do podłączenia innych produktów i urządzeń elektronicznych, które wymagają zastosowania zasilacza o stałym napięciu wyjściowym 12V lub 24V.

Zasilacze LED meblowe stałonapięciowe

Zasilacz meblowy LED to komponent stałonapięciowy, który przetwarza zmienny prąd 230V na bezpieczne napięcie o wartości 12V lub 24V. Jest to rozwiązanie dedykowane do zasilania oświetlenia LED, różniące się od tradycyjnych transformatorów, które były większe, cięższe i mniej efektywne energetycznie. Zasilacze impulsowe do LED to mniejsze urządzenia, oferujące lepszą efektywność energetyczną dzięki wykorzystaniu sygnału z modulowaną szerokością impulsów. Ich zaawansowana konstrukcja pozwala zminimalizować straty energii i dostarczyć stabilne napięcie do prawidłowego funkcjonowania oświetlenia LED. Oferta zasilaczy meblowych w LEDstyl skupia się na dostarczaniu produktów, które zapewniają stabilność i bezpieczeństwo systemów oświetleniowych. Wybór między modelami 12V a 24V pozwala na idealne dopasowanie zasilacza do specyficznych potrzeb instalacji oświetleniowej, zarówno w zakresie mocy, jak i wymagań dotyczących intensywności światła. Zasilacze meblowe do LED stanowią idealny kompromis między dużą mocą a kompaktowymi wymiarami, doskonale sprawdzając się w praktycznie każdej instalacji oświetleniowej.

Zasilacz do oświetlenia mebli - podłączenie i montaż

Podłączenie zasilaczy do oświetlenia mebli nie jest trudnym ani zbyt skomplikowanym zadaniem. Zasilacze meblowe zostały wyposażone w wychodzące przewody przyłączeniowe lub złącza śrubowe, które umożliwiają łatwe podłączenie zarówno do instalacji 230V, jak i źródła światła. Przy podłączeniu przewodów instalacyjnych należy pamiętać o zachowaniu prawidłowej polaryzacji. Przewody zasilające 230V AC (oznaczone jako L - fazowy i N - Neutralny) należy zainstalować do odpowiednich zacisków w zasilaczu. Następnie można zająć się podłączeniem zasilacza do źródła światła, zwracając uwagę na odpowiednie połączenie biegunów. Przewód czerwony (dodatni) do plusa, a przewód czarny (ujemny) do minusa.

Kompaktowy rozmiar zasilaczy meblowych pozwala na ich montaż nawet w niezbyt dużych przestrzeniach, co znacznie ułatwia rozplanowanie całego schematu instalacji. Pamiętajmy jednak, że są to urządzenia chłodzone swobodnym obiegiem powietrza (cicha i dyskretna praca bez wentylatora), dlatego powinny być instalowane w miejscach zapewniających odpowiednią cyrkulację powietrza. Zachowanie wolnej przestrzeni wokół zasilacza pozwoli na efektywne odprowadzanie ciepła i zwiększy żywotność urządzenia.