Darmowa dostawa już od 500,00 zł
Pomoc i kontakt
Godziny otwarcia
Pon-Pt:9:00 - 17:00
Menu
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Sterownik RGB

Sterownik RGB do taśm LED

Kontroler LED RGB pozwoli nam w pełni wykorzystać możliwości, jakie oferuje nam nowoczesna technologia oświetleniowa. Oświetlenie RGB, czyli o zmiennej barwie światła pozwoli nam dowolnie wybrać jego kolor, ale także jasność, wykorzystując do tego odpowiedni kontroler. Sterownik RGB to urządzenie, które umożliwi nam kontrolę nad produktami o zmiennej barwie światła, wykonanymi w technologii RGB. Wyposażony został w wejście pod przewód 4-żyłowy, w którym trzy z nich odpowiadają za dany kolor z palety barw RGB (R-czerwony, G-zielony, B-niebieski), natomiast ostatni jest kablem zasilającym. Sterownik LED RGB pracuje na zasadzie kontroli właśnie nad tymi trzema barwami, umożliwiając nam dowolny wybór jednej z nich, a także swobodne ich wymieszanie.

Sterownik LED RGB WIFI

Sterownik do LED RGB w wersji przewodowej jest coraz rzadziej wybieranym rozwiązaniem. Obecnie coraz częściej stawia się na łączność bezprzewodową, a wtedy najlepszym rozwiązaniem jest sterownik LED RGB WIFI lub radiowy. Prym, jeżeli chodzi o ten system sterowania, wiodą sterowniki MiLight umożliwiające sterowanie naszym oświetleniem przy pomocy pilota radiowego lub aplikacji na smartfonie. Sterownik LED RGB występuje również w wersji na podczerwień. Jest to obecnie jedno z najtańszch rozwiązań, ale pamiętajmy o tym, że jego zasięg jest znacznie ograniczony. Sterowniki RGB w wersji radiowej umożliwiają nam kontrolę nad naszym oświetleniem w zasięgu nawet około 30 metrów, bez potrzeby nakierowania kontrolera bezpośrednio w kierunku odbiornika. Sterownik LED WIFI to natomiast urządzenie, które łączy się z naszym oświetleniem w zasięgu sieci WIFI. Jest to w pełni bezprzewodowa łączność, która opiera się na ogólnodostępnej sieci internetowej.

Kontroler LED RGB

Sterownik RGB do taśm LED to obecnie najpopularniejsze dodatkowe akcesorium, które spotkamy w przypadku każdej instalacji wielokolorowego świetlenia. Najczęściej wykorzystywany jest sterownik RGB radiowy. Jest to rozwiązanie, które posiada szereg zalet oraz atutów, przez co jest obecnie najchętniej wybieraną opcją. Kontroler LED RGB w wersji radiowej ma zasięg aż 30 metrów, a także jego sygnał nie jest zakłócany przez ściany w domach, czy meblach i bez problemu przez nie przenika. Sterownik LED RGB radiowy to obecnie niezbyt drogie, ale bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Jest to znacznie wygodniejsza alternatywa od wersji na podczerwień. Tego typu kontroler LED RGB ma także znacznie więcej możliwości, jeżeli chodzi o dynamiczne programy i tryby, a także automatyczne zmiany kolorów czy synchronizację.

Sterownik do LED RGB - jaki wybrać?

Sterownik LED RGB potrafi obecnie występować w wielu różnych wersjach. W zależności od naszych indywidualnych potrzeb do wyboru mamy sterowniki RGB manualne, naścienne, z pilotem na podczerwień lub radiowym i te, które obsłużymy przy pomocy aplikacji na smartfonie lub tablecie. Kontroler LED RGB w wersji manualnej przeznaczony głównie jest do prostych instalacji opartych o krótkie odcinki taśmy LED 12V. Podobnie jest w przypadku sterowników na podczerwień, które świetnie sprawdzą się w przypadku niezbyt dużych instalacji. Sterowniki RGB radiowe i te naścienne polecamy już do dłuższych rodzajów podłączeń i wszędzie tam, gdzie będziemy stosować taśmy LED 24V. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo sterowniki RGB przeznaczone do różnego rodzaju instalacji oświetleniowych. Jeśli mają Państwo problem z wyborem odpowiednio urządzenia, prosimy o kontakt z naszym działem handlowym.