Darmowa dostawa już od 500,00 zł
Pomoc i kontakt
Godziny otwarcia
Pon-Pt:9:00 - 17:00
Menu
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

Zasilacz na szynę DIN

Zasilacz 12V na szynę DIN

Zasilacz LED na szynę DIN jest bardzo często stosowany w przypadku podłączenia dużych instalacji oświetleniowych opartych na nowoczesnej technologii. Zasilacz 12V na szynę DIN możemy wygodnie zamontować w rozdzielnicy, a w dodatku występuje on w dużych mocach, więc bez problemu zasili naszą całą instalację oświetleniową. Najczęściej zasilacz na szynę DIN stosuje się, wykorzystując taśmy LED 12V lub inne oświetlenie, które do pracy wymaga prądu o stałym i stabilizowanym napięciu. Zasilacz na szynę DIN 12V jest również bardzo chętnie wykorzystywany w przypadku instalacji alarmowych, czy różnego rodzaju automatyki, czyli w systemach, których podobnie jak w przypadku technologii LED wymagany jest zasilacz impulsowy o stabilizowanym napięciu wyjściowym.

Zasilacz LED na szynę DIN

Trwały i charakteryzujący się stabilną pracą zasilacz na szynę DIN, który wykorzystamy do podłączenia oświetlenia LED, będzie odpowiadać za pracę całej instalacji oświetleniowej naszego domu lub firmy. Wybór odpowiedniego modelu zasilacza powinien więc uwzględniać najważniejsze jego parametry, takie jak moc, napięcie oraz jego zastosowanie. Wybierając moc zasilacza, warto uwzględnić przynajmniej 5% zapasu mocy, względem całej podłączonej instalacji, tak aby nie pracował on przez cały czas na 100% swoich możliwości. Zasilacz na szynę DIN powinien mieć oczywiście to samo napięcie co cała podłączona do niego instalacja oświetleniowa czy przemysłowa. W przypadku zastosowania zasilaczy w warunkach przemysłowych warto również odpowiednio zabezpieczyć je podczas instalacji i montażu, aby bez problemu poradziły sobie w trudnych warunkach środowiska przemysłowego.

Zasilacz na szynę DIN 24V

Taśmy LED 24V są dziś coraz częściej wybierane, a spotkać możemy je w zbliżonych, a nawet mocniejszych wersjach niż w przypadku modeli 12V. Wyższe napięcie zasilające to mniejszy prąd, ale także mniejsze spadki napięcia po przewodach instalacyjnych, czy samym pasku, dlatego jest to rozwiązanie preferowane w przypadku obszernych instalacji oświetleniowych. Zasilacz na szynę DIN 24V to odpowiedź na obecne zapotrzebowanie rynku i zasilanie dedykowane do pracy z taśmami LED, które służą jako mocniejsze, a nawet główne oświetlenie w domach, czy biurach. Ponadto każdy zasilacz na szynę DIN posiada odpowiednie zabezpieczenia przeciążeniowe, przeciwzwarciowe, czy nadnapięciowe, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczny podczas pracy nawet w przypadku instalacji o dużej mocy.