Technologia oświetleniowa cały czas się rozwija, a jednymi z najbardziej imponujących i innowacyjnych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku jest czujnik ruchu i zmierzchu. Niezależnie od tego, czy Twoim wyborem będzie zewnętrzny halogen LED, czy wewnętrzny plafon Ledowy będziesz mógł wyposażyć go w dodatkowy czujnik ruchu, który nie tylko zwiększy Twoje bezpieczeństwo, ale także w pełni zautomatyzuje pracę Twojego oświetlenia. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdą Państwo czujniki aktywne i pasywne, które emitują wiązki podczerwieni lub po prostu wykrywają źródła ciepła. Dostępny jest również mikrofalowy czujnik ruchu, który działa na zasadzie emisji i odbioru fal elektromagnetycznych. Jest to znacznie bardziej czułe urządzenie, które wykrywa ruch w momencie zmiany częstotliwości odbioru fal.
Czujnik ruchu - jaki wybrać?
Do wyboru mamy czujnik ruchu bądź czujnik ruchu i zmierzchu. Oba z nich będziemy mogli wykorzystać do zautomatyzowania naszego oświetlenia. Detektor ruchu może być wyposażony czujnik PIR lub czujkę mikrofalową. Jeśli zależy nam na podstawowej wersji czujnika, to wersja na podczerwień jak najbardziej spełni swoje zadanie. W momencie, kiedy potrzebujemy maksymalnej precyzji, powinniśmy zdecydować się na mikrofalowy czujnik ruchu. Dostępny jest także czujnik ruchu zewnętrzny, który automatycznie włącza się podczas zmierzchu i pracuje aż do samego wschodu słońca. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli chcemy, aby przestrzeń zewnętrza była odpowiednio oświetlona i nie zużywała zbędnej energii po upływie określonego czasu bez wykrycia żadnego ruchu.
Czujnik ruchu do oświetlenia można wykorzystać na wiele sposobów. Czujnik ruchu do lampy może być wykorzystany do zautomatyzowania pracy naszego oświetlenia, a także do skutecznego odstraszania intruzów. Ze względu na niski pobór lamp wykonanych w technologii LED, wykorzystując do nich czujnik ruchu i zmierzchu jesteśmy w stanie jeszcze zmniejszyć zużycie energii do minimum. Lampa wyposażona w czujnik ruchu pracować będzie tylko w odpowiednich do tego warunkach, czyli o odpowiednim poziomie zmierzchu, w momencie wykrycia jakiegokolwiek ruchu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie czujników ruchu i zmierzchu oraz innych oferowanych przez nas produktach, po prostu rozejrzyj się po naszej stronie internetowej. Nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem rozwiązań spełniających wszystkie Twoje wymagania.
Czujnik ruchu i zmierzchowy
Lampy z czujnikiem ruchu oszczędzają energię i obniżają koszty eksploatacji naszego oświetlenia. Czujnik ruchu i zmierzchu uruchamia lampy tylko w odpowiednim do tego momencie, nie będziesz musiał się martwić, że zapomnisz wyłączyć światło, gdy jest ono sterowane czujnikiem ruchu. Większość zewnętrznych świateł z czujnikami ruchu można również ustawić tak, aby pracowały przez całą noc (funkcja CUT OFF). Możesz również użyć świateł z czujnikami ruchu w swoim domu. Czujnik ruchu podsufitowy doskonale sprawdzi się do oświetlania szaf, spiżarni, strychów czy szop. Lampa wyposażona w czujnik ruchu zapala się automatycznie, gdy wykryje poruszające się obiekty, w szczególności ludzi. Czujniki ruchu możemy zamontować w garażu, na podwórku lub w niebezpiecznych miejscach, takich jak schody i baseny. Ten gadżet znacznie ułatwi nam korzystanie z oświetlenia, a także całkowicie zautomatyzuje pracę naszych lamp.
Czujnik ruchu zewnętrzny
Czujnik ruchu i zmierzchu jest przeznaczony nie tylko do instalacji wewnętrznej w naszych domach, czy mieszkaniach. Czujnik ruchu zewnętrzny to detektor wyposażony w szczelną i wodoodporną obudowę, która bez problemu poradzi sobie w praktycznie każdej instalacji zewnętrznej. Klasa szczelności IP65 oznacza, że ten czujnik ruchu jest odporny na działanie szkodliwego dla elektroniki pyłu i kurzu, a także na wnikanie wilgoci oraz wody wnętrza jego obudowy. Czujnik ruchu IP65 może być z powodzeniem zamontowany na elewacji budynku i pracować z różnego rodzaju lampami zewnętrznymi. Czujnik ruchu i zmierzchu w większości przypadków ma również możliwość regulacji. Wyposażony w potencjometry pozwoli nam na swobodną regulację czułości (zasięgu), czasu pracy, a także jasności (lux), przy jakiej czujka ma zaczynać swoją pracę. Tak swobodne możliwości regulacyjne, pozwolą każdemu z naszych klientów dostosować pracę czujnika według własnych indywidualnych potrzeb.