Darmowa dostawa już od 500,00 zł
Pomoc i kontakt
Godziny otwarcia
Pon-Pt:9:00 - 17:00
Menu
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane
Zadzwoń: 506 336 320Poniedziałek - Piątek 9:00-17:00

Świetlówka LED 120cm

Świetlówka LED T8 120cm

Świetlówka LED 120cm w odróżnieniu od jarzeniówek do pracy nie potrzebuje starterów ani stateczników. Świetlówki LED 120cm zostały wyposażone w diody LED SMD i zasilacz ukryty w obudowie, służący do ich bezpiecznego zasilania. Świetlówki LED T8 120 cm podłączamy bezpośrednio do instalacji 230V. W zależności od wybranej wersji nasza instalacja będzie wyglądać następująco:

  • Świetlówka LED 120cm zasilana jednostronnie - przewód fazowy i neutralny podłączamy jedynie do jednego gniazda świetlówki, drugie natomiast wykorzystywane jest jedynie jako uchwyt. Ważna podczas ich instalacji jest odpowiednia strona montażu. Powinniśmy zawsze trzonkiem zasilającym wkładać świetlówkę LED w gniazdo podłączone do prądu.
  • Świetlówka LED 120cm zasilana dwustronnie spotykana coraz rzadziej, przystosowana jest do opraw, w których jedno gniazdo podłączone jest do przewodu fazowego, natomiast drugie do neutralnego. W przypadku świetlówki LED 120cm zasilanej obustronnie strona jej montażu nie ma znaczenia, w każdym przypadku źródło światła będzie działać poprawnie.

Więcej na temat instalacji świetlówki LED 120cm, dowiesz się z naszego artykułu „Świetlówka LED - podłączenie i instalacja

Świetówka LED 120cm zamiennik 36W

Świetlówki LED 120cm stanowią nowoczesny i energooszczędny zamiennik tradycyjnych jarzeniówek o mocy 36W. Ich ogromnym atutem jest także możliwość wyboru odpowiedniej barwy światła. Świetlówka LED 120cm może emitować światło w barwie ciepłej, neutralnej bądź zimnej, dlatego każdy z naszych klientów wybierze produkt, który najlepiej sprawdzi się w przypadku jego instalacji. Świetlówka LED 120cm może być wyposażona w obudowę szklaną lub plastikową. Wersja szklana jest obecnie najpopularniejsza. Jest to materiał, który doskonale współpracuje z diodami LED, odprowadza z nich ciepło, przez co znacząco wydłuża żywotność. Świetlówki LED 120cm Nano, czyli z plastikową obudową są natomiast odporne na przypadkowe stłuczenie czy uszkodzenie. Polecamy ich montaż w oprawach typu belka świetlówkowa, wtedy kiedy istnieje ryzyko ich przypadkowego stłuczenia.