Darmowa dostawa już od 500,00 zł
Pomoc i kontakt
Godziny otwarcia
Pon-Pt:9:00 - 17:00
Menu
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane
Zadzwoń: 506 336 320Poniedziałek - Piątek 9:00-17:00

Zasilacz dopuszkowy

Zasilacze LED dopuszkowe a tradycyjne transformatory

Zasilacz LED do puszki w porównaniu z tradycyjnymi transformatorami wyróżnia się stabilizowanym napięciem wyjściowym, a także zastosowaniem licznych zabezpieczeń. Zasilacz dopuszkowy LED został przygotowany do pracy z produktami wykonanymi w nowoczesnej technologii, które wymagają prądu o stałym napięciu 12V lub 24V. Jest to komponent impulsowy o stabilizowanym napięciu wyjściowym, dzięki czemu doskonale współpracuje ze wszystkimi źródłami światła LED dostępnymi na rynku. Co więcej, wszystkie zasilacze dopuszkowe zostały wyposażone w zabezpieczenia zwarciowe, przeciążeniowe i temperaturowe. Taka konstrukcja gwarantuje ich bezpieczną pracę, nawet w momencie zwarcia, czy uszkodzenia instalacji. Zasilacze LED dopuszkowe z oferty LEDstyl to funkcjonalne urządzenia, które są łatwe w instalacji dzięki przemyślanej konstrukcji i gotowości do montażu w puszkach instalacyjnych Oferowane modele o napięciu 12V i 24V umożliwiają elastyczne zastosowanie w wielu systemach oświetleniowych, od małych projektów domowych po duże instalacje komercyjne.

Zasilacz 12V dopuszkowy

Zasilacz 12V do puszki to idealne rozwiązanie dla klientów szukających niezawodnego źródła zasilania dla swoich instalacji LED o niskim napięciu. Doskonale sprawdza się w domowych systemach oświetleniowych, gdzie bezpieczeństwo i efektywność energetyczna są priorytetem. Zasilacz 12V dopuszkowy to kompaktowe urządzenie, które łatwo mieści się w standardowej puszce instalacyjnej, co sprawia, że jest niezauważalny, a jednocześnie wysoce efektywny. Wyposażony w wysokiej jakości komponenty gwarantuje stabilną i trwałą pracę, minimalizując ryzyko awarii oraz konieczność częstych wymian.

Zasilacz 12V do puszki jest najchętniej wykorzystywany przy montażu taśm LED. Jego moc do 60W pozwala na podłączenie do 5 metrów taśmy LED 12V, a także dłuższych odcinków przy zastosowaniu kilku urządzeń. Przy ich instalacji pamiętajmy jednak o podłączeniu zasilania co 5 metrów paska, aby uniknąć spadku napięcia i zapewnić równomierne oświetlenie na całej długości taśmy. Odpowiednie podłączenie taśmy LED zapobiega przegrzewaniu się diod, jak i samego urządzenia zasilającego co znacznie zwiększa bezpieczeństwo użytkowania oraz ogólną trwałość systemu.

Zasilacz LED do puszki 24V

Zasilacze dopuszkowe o napięciu wyjściowym 24V DC to profesjonalne urządzenia zaprojektowane z myślą o rozbudowanych i wymagających instalacjach oświetleniowych. Wyższe napięcie umożliwia zasilanie dłuższych odcinków oświetlenia bez ryzyka spadku napięcia. Jest to kluczowe w przypadku rozbudowanych projektów, a także pozwala ograniczyć ilość niezbędnych zasilaczy do podłączenia takich systemów. Zasilacz LED do puszki o napięciu 24V doskonale sprawdza się do instalacji każdej taśmy LED 24V dostępnej w naszej ofercie. Jego zastosowanie jest szczególnie korzystne w miejscach, gdzie oświetlenie wymaga stałej i niezawodnej mocy na długich odcinkach, takich jak korytarze, czy duże przestrzenie handlowe. Zasilacz LED 24V oferując wyższe napięcie, ogranicza jego spadki zarówno przy zastosowaniu długich przewodów instalacyjnych, jak i taśm LED o długości do 10 metrów. Napięcie zasilające 24V oznacza także mniejsze natężenie prądu w potrzebne do pracy oświetlenia (w porównaniu do 12V), jak i większą uniwersalność w wyborze sterowników czy dodatkowych akcesoriów instalacyjnych.

Zasilacz do puszki - montaż i podłączenie

Podłączenie i montaż zasilacza do puszki wymaga precyzji, lecz dzięki przemyślanej konstrukcji samego urządzenia, jest to proces zdecydowanie ułatwiony. Zasilacze dopuszkowe zostały zaprojektowane tak, aby doskonale pasować do standardowych puszek instalacyjnych o średnicy FI60mm. Umożliwia to ich szybki i bezproblemowy montaż w większości domowych oraz komercyjnych instalacji. Kluczowe przy podłączeniu zasilacza dopuszkowego jest dokładne sprawdzenie i zabezpieczenie wszystkich połączeń elektrycznych. Ważne jest, aby połączenia były nie tylko solidne, ale również odpowiednio zaizolowane, co zagwarantuje bezpieczeństwo użytkowania oraz niezawodność działania całego systemu oświetlenia. Przewody wychodzące z zasilacza należy precyzyjnie podłączyć do źródła zasilania oraz oświetlenia, pamiętając o zachowaniu właściwej polaryzacji. Taki proces pozwoli uniknąć potencjalnych problemów elektrycznych i zapewnić optymalne działanie wszystkich podłączonych do zasilacza urządzeń. Dodatkowo zaleca się zastosowanie odpowiednich złączy i zacisków, które zapewnią trwałość oraz szczelność połączenia. Jest to szczególnie istotne w warunkach zewnętrznych, gdzie zasilacze mogą być narażone na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych.

Zasilacz dopuszkowy LED 12V i 24V z LEDstyl

Zasilacze LED dopuszkowe w standardzie dostępne są w dwóch wersjach napięcia. Najpopularniejszy to oczywiście zasilacz 12V, który podłączymy do większości Ledów dostępnych na rynku. Zasilacz dopuszkowy 24V to optymalny wybór do rozbudowanych instalacji oświetleniowych, w których zależy nam na ograniczeniu spadków napięcia przy podłączeniu dłuższych odcinków taśmy LED. Zasilacze do montażu w puszce dostępne są o mocy od 10W do 60W, przez co mogą być wybrane odpowiednio do wielkości instalacji czy konkretnego zastosowania. Każdy z nich został wykonany z wysokiej jakości materiałów, które są trwałe i odporne na działanie szkodliwych warunków zewnętrznych. Jego zastosowanie jest praktycznie nieograniczone, a dzięki optymalnym rozmiarom, będziemy w stanie zamocować go w standardowej puszce instalacyjnej Fi60mm.

Zasilacze dopuszkowe to połączenie wysokiej klasy szczelności i kompaktowych rozmiarów, dzięki czemu stanowią niezwykle praktycznie oraz uniwersalne urządzenia zasilające. Dostępność modeli zarówno w wersji 12V, jak i 24V, pozwala na zastosowanie ich w różnych konfiguracjach oświetleniowych, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Dzięki swojej uniwersalności i wysokiej wytrzymałości są to urządzenia zasilające, które idealnie sprawdzają się w różnorodnych aplikacjach domowych oraz komercyjnych.