Darmowa dostawa już od 500,00 zł
Pomoc i kontakt
Godziny otwarcia
Pon-Pt:9:00 - 17:00
Menu
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane
Zadzwoń: 506 336 320Poniedziałek - Piątek 9:00-17:00

Profil LED podtynkowy GK

Profil LED do GK

Profile LED do GK to specjalistyczne listwy aluminiowe, które będziesz mógł wykorzystać w zabudowie, a następnie zagipsować ich ranty. Profil LED do GK najczęściej występuje dziś w sufitach podwieszanych, gdzie jego krawędzie zostają ukryte pod powierzchnią przeznaczoną do zabudowy szpachlowej. Z powodzeniem możemy zamontować w nim nawet taśmy LED o dużej mocy, które będą wykorzystywane jako oświetlenie główne w danym pomieszczeniu. Jeśli w swoim projekcie zdecydujesz się profile LED podtynkowe Subli bądź Sorga będziesz w stanie stworzyć w pełni jednolitą linię światła na sufie. Oba te modele zamontujesz przy pomocy sprężyn montażowych, które znajdziesz w ofercie naszego sklepu. W przypadku kiedy naszym celem jest zamontowanie oświetlenia w ścianie lub wyfrezowanym otworze najlepszym wyborem będzie profil LED podtynkowy Mono, lub Zati. Są to niskie profile, które zamontujesz przy pomocy kleju montażowego. W ich przypadku w celu zachowania jednolitej linii światła powinieneś wykorzystać taśmy LED COB.

Profile LED do GK wpuszczane między płyty karton-gips

Profil LED podtynkowy ze względu na swoją konstrukcję to dosyć charakterystyczna listwa aluminiowa, którą zamontujesz w zabudowie karton-gips. W odróżnieniu od standardowych modeli nawierzchniowych, profile LED do GK mają szerokie krawędzie służące jako kołnierz montażowy. Po montażu jest on całkowicie niewidoczny i stanowi element podtrzymujący listwy w sufitach podwieszanych. Obecnie profile LED do zabudowy są bardzo chętnie wykorzystywane przy projektowaniu nowoczesnych aranżacji oświetleniowych. Dzięki temu, że można je łatwo docinać oraz łączyć w dłuższe odcinki, bez najmniejszego problemu dostosujemy je do każdego miejsca montażowego. Profil LED wpuszczany w GK jest w stanie zapewnić Ci designerskie oświetlenie każdego wnętrza. Doskonale sprawdza się w wielu nowoczesnych realizacjach i jest stosowany zarówno w instalacjach domowych, jak i komercyjnych.

Profil LED podtynkowy szeroki lub wąski

Szeroki asortyment profili podtynkowych dostępny w asortymencie naszego sklepu internetowego pozwoli na zbudowanie wielu designerskich projektów. Obecnie w ciągłej sprzedaży oferujemy, zarówno profil LED podtynkowy szeroki, w którym z powodzeniem zainstalujesz aż 6 taśm LED równolegle, jak i wąski model przeznaczony do pojedynczych pasków. Wszystkie listwy dostępne są razem z niezbędnymi akcesoriami montażowymi oraz różnymi wersjami kloszy (przesłon), dzięki którym będziesz mógł dodatkowo rozproszyć światło. Obecnie w sprzedaży oferujemy:

  • Profil LED podtynkowy wąski Mono - przeznaczony do montażu pojedynczych pasków LED. Wąski profil wpuszczany, który zamontujesz między płytami karton-gips.
  • Profil LED do zabudowy Zati - listwa o konstrukcji zbliżonej do modelu Mono, w której zamontujesz dwie taśmy LED równolegle.
  • Profil LED wpuszczany w sufit Subli - profil sufitowy na dwie taśmy LED montowany z wykorzystaniem sprężyn montażowych. Przeznaczony do montażu w sufitach podwieszanych z możliwością zagipsowania krawędzi.
  • Profil LED podtynkowy szeroki Sorga - profil przeznaczony do budowy systemów oświetlenia w sufitach podwieszanych. Szeroka listwa aluminiowa do 6 taśm LED, montowana na sprężynkach montażowych.

Profil aluminiowy LED podtynkowy

Wszystkie dostępne w naszym asortymencie profile LED wpuszczane w GK zostały wykonane z odlewu aluminium. Jest to materiał, który doskonale współpracuje z nowoczesnym oświetleniem. Spotkać możemy go w roli radiatora w większości nowoczesnych lamp czy żarówek LED dostępnych na rynku. Podobnie jest w przypadku instalacji oświetlenia opartego o taśmy LED. Zapewniając odpowiednie odprowadzanie ciepła z diod, profil jest w stanie nawet kilkukrotnie wydłużyć żywotność taśm LED. Oczywiście profile LED podtynkowe zwiększają również znacznie spektrum zastosowań pasków LED. Pozwolą nam na zbudowanie efektownego i estetycznie wykończonego oświetlenia w różnego rodzaju zabudowach. Aluminium to także materiał plastyczny i łatwy w obróbce, dzięki czemu z łatwością jesteśmy w stanie dostosować dany profil do wymagań montażowych danego projektu. Profile LED do GK możemy dowolnie łączyć w dłuższe odcinki, ale również skracać do wymaganej długości danego pomieszczenia.

Profil LED podtynkowy montaż

Montaż profili LED podtynkowych zależy głównie od modelu, na który się zdecydujesz oraz wybranego miejsca instalacji. Standardowe profile LED do GK możemy wpuścić między płyty karton-gips, montując je przy pomocy kleju montażowego, a następnie ukryć ich krawędzie pod powierzchnią przeznaczoną do zabudowy szpachlowej. Profile LED podtynkowe instalowane w sufitach podwieszanych zamocujemy przy pomocy sprężyn montażowych. Najpierw należy przygotować odpowiednie otwory, w których umieścimy profile. Dzięki wykorzystaniu sprężyn będą one idealnie przylegać do powierzchni sufitu. Następnie możemy przejść do zagipsowania rantów profilu. Pozwoli to osiągnąć nam efektowną linię światła na suficie, a taśmy LED będziemy mogli ukryć pod kloszem w odcieniu mlecznym, mrożonym bądź przezroczystym. Profil LED podtynkowy zamontowany na suficie możemy także powodzeniem połączyć z profilem zamontowanym w ścianie. Taki efekt otrzymamy, stosując profil Subli na suficie, który będzie łączyć się z profilem Zati zastosowanym w ścianie.