Darmowa dostawa już od 500,00 zł
Pomoc i kontakt
Godziny otwarcia
Pon-Pt:9:00 - 17:00
Menu
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane
Zadzwoń: 506 336 320Poniedziałek - Piątek 9:00-17:00

Ściemniacz LED

Ściemniacz Ledowy

Ściemniacze do LED to uzupełnienie naszej oferty jednokolorowego oświetlenia. Ściemniacz do Ledów pozwala nam w prosty i szybki sposób sterować jasnością naszego oświetlenia. Jest to niezbędne akcesorium każdej profesjonalnej instalacji oświetleniowej, którą stworzyliśmy, wykorzystując do tego produkty zasilane bezpiecznym, niskim napięciem. Ściemniacz Ledowy to urządzenie bardzo chętnie wykorzystywane w oświetleniu dekoracyjnym, a także do kontroli głównego źródła światła. Wybierając ściemniacz LED, powinniśmy zwrócić również uwagę na zasadę jego działania. W zależności od wybranego modelu możemy zdecydować się na ściemniacz do Ledów radiowy, który komunikuje się bezprzewodowo z taśmą LED. Nieco tańszym rozwiązaniem będzie ściemniacz LED na podczerwień, który pilot ma ograniczony zakres działania, ale doskonale sprawdza się w przypadku prostych instalacji. Ostatni to ściemniacz manualny, przewodowy, który łączy się z naszym oświetleniem przewodami instalacyjnymi. Jeśli łączność radiowa jest ciągle zakłócana, to właśnie ściemniacz LED manualny będzie najlepszym rozwiązaniem.

Ściemniacze do taśm LED

Decydując się na ściemniacz do taśmy LED, powinniśmy zwrócić uwagę na jego napięcie oraz maksymalne obciążenie. Ściemniacz LED może być przystosowany do oświetlenia 230V. W takim przypadku doskonale współpracuje z nimi żarówka LED ściemnialna, ale nie będzie on poprawnie działał z większością oświetlenia LED 230V, które nie jest ściemnialne. Ściemniacze do taśm LED przystosowane są do pracy z prądem o napięciu 12V lub 24V. Podłączamy je zawsze po zasilaczu, a przed samą taśmą. Ściemniacz LED odpowiednio reguluje napięcie zasilające, przez co pozwala nam na swobodną kontrolę jasności naszego oświetlenia LED. W naszym sklepie najpopularniejszy jest ściemniacz LED 12V, który podłączymy do większości dekoracyjnych pasków LED czy modułów ledowych. Ściemniacz LED 24V to rozwiązanie idealne do dłuższych odcinków taśm LED o dużej mocy. Pamiętajmy zawsze, wybierając ściemniacz do Ledów, żeby nie przekroczyć mocą jego maksymalnego obciążenia. W przypadku kiedy będzie ono znacznie przewyższać możliwości sterownika, nie będzie on działał poprawnie.

Ściemniacz do Ledów - rodzaje

W ofercie naszego sklepu internetowego dostępne są ściemniacze LED w różnych wersjach i opcjach kolorystycznych. Poniżej przedstawimy Państwu najpopularniejsze rozwiązania, jeżeli chodzi o ściemniacze do taśm LED i energooszczędnego oświetlenia.

  • Ściemniacz do LED manualny - bardzo proste urządzenie, z łącznością przewodową, w którym jednym przyciskiem rozjaśnisz, a drugim ściemniacz swoje oświetlenie.
  • Ściemniacz LED radiowy - kontroler, który łączy się z oświetleniem bezprzewodowo. Występuje w wersji ze sterownikiem naściennym bądź pilotem.
  • Ściemniacz do LED Mi-Light - zestaw pilota/sterownika naściennego razem z odbiornikiem, najpopularniejsze rozwiązanie do profesjonalnego sterowania Twoim oświetleniem.
  • Ściemniacz do Ledów z serii Volta - elegancka i stylowa seria sterowników w czarnym kolorze. Volta imponuje swoją funkcjonalnością, a także nowoczesnym i stylowym wyglądem.