Oświetlenie szynowe LED
Systemy oświetlenia szynowego występują dziś w sektorach mieszkalnych, ale również komercyjnych. Oświetlenie szynowe jest obecnie standardem w galeriach handlowych, gdzie reflektory czy lampy wiszące zamontowane na szynoprzewodzie stanowią jedyne źródło światła. Możliwość swobodnej zmiany miejsca montażu opraw na szynie oraz regulacji ich kierunku świecenia sprawia, że bez większego problemu dostosujesz system szynowy do aktualnej aranżacji wnętrza. To właśnie ze względu na swoją elastyczność, system oświetlenia szynowego jest tak popularnym rozwiązaniem zarówno w obszarach prywatnych, jak i komercyjnych. Stanowi uniwersalny i efektowny rodzaj oświetlenia, który coraz częściej stosowany jest przez architektów w swoich projektach.
Oświetlenie sufitowe szynowe
Oświetlenie na szynie najczęściej montowane jest na suficie, a szynoprzewody instalujemy nawierzchniowo lub wpuszczamy w sufity podwieszane. Systemy oświetlenia szynowego możemy podzielić również na modele podłączane do standardowego zasilania sieciowego 230V i szyny przeznaczone do prądu o bezpiecznym i niskim napięciu (wtedy niezbędny do ich podłączenia jest zasilacz LED). Standardowy system szynowy podłączamy bezpośrednio do instalacji 230V i dzielimy go na konstrukcje jednofazowe lub trójfazowe (w zależności od wybranego rodzaju lampy i szynoprzewodu). Oświetlenie szynowe 48V to szynoprzewody magnetyczne, które ze względu na szybki proces montażu lamp (działający na magnesach) zasilamy prądem o bezpiecznym i niskim napięciu.
System szynowy - lampy szynowe
Lampy szynowe dzielimy na kilka systemów, z którymi są one kompatybilne. W naszym asortymencie znajdą Państwo oświetlenie szynowe posortowane według najpopularniejszych obecnie systemów oświetlenia szynowego. W ciągłej sprzedaży oferujemy oświetlenie na szynie jednofazowe lub trójfazowe, a także cieszące się coraz większą popularnością szynoprzewody magnetyczne. Systemy oświetlenia szynowego możemy bez problemu wyposażyć w reflektory, lampy wiszące, linie świetlne czy oprawy typu downlight. Oświetlenie szynowe oferuje każdemu z naszych klientów możliwość zaprojektowania systemu według własnego i indywidualnego pomysłu. Masz całkowitą dowolność co do ilości i ułożenia reflektorów na szynie, a także skierowania ich światła na wybraną aranżację.
Systemy oświetlenia szynowego - rodzaje
System szynowy i oświetlenie, które zostanie do niego zamontowane, występuje w wielu różnych wersjach. Obecnie do dyspozycji naszych klientów mamy systemy oświetlenia szynowego w odsłonie jednofazowej, trójfazowej i magnetycznej. Oświetlenie szynowe LED w wersji jednofazowej to obecnie najpopularniejszy i najtańszy system szynowy, który doskonale sprawdzi się w prostych instalacjach oświetleniowych. Model trójfazowy to już rozbudowany system oświetlenia szynowego, który pozwoli nam na podział lamp aż na trzy oddzielnie włączane strefy. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się również systemy oświetlenia szynowego działające na zasadzie magnesów. To rozwiązanie oferuje nam większe pole manewru w zakresie doboru lamp, ale także bezpieczne napięcie zasilające 48V. Nasz niezwykle bogaty asortyment pozwoli każdemu z naszych klientów wybrać oświetlenie szynowe, które najlepiej sprawdzi się w przypadku Jego indywidualnego wnętrza.
Oświetlenie na szynie – zasilanie
System oświetlenia szynowego podobnie jak większość źródeł światła dostępnych na rynku wymaga do pracy stałego dostępu do prądu. W przypadku oświetlenia szynowego jego największym atutem jest możliwość podłączenia zasilania wyłącznie w jednym miejscu szynoprzewodu. Szyna oświetleniowa odpowiednio doprowadzi zasilanie do wszystkich opraw zainstalowanych w jej torze. Oświetlenie na szynie podłączamy poprzez zasilanie początkowe, końcowe lub przelotowe. Takie trzy możliwości umożliwiają nam podłączenie szynoprzewodu na początku lub na końcu listwy, a także przelotowo w dowolnym miejscu szyny. Tak elastyczny system szynowy jest na tyle uniwersalny, że będziemy w stanie zamontować go na praktycznie każdym suficie, bez różnicy, w którym miejscu znajdują się na nim wychodzące przewody zasilające.