Darmowa dostawa już od 500,00 zł
Pomoc i kontakt
Godziny otwarcia
Pon-Pt:9:00 - 17:00
Menu
Nie znaleziono produktów
Wyszukiwanie zaawansowane

System oświetlenia szynowego

Oświetlenie szynowe LED

Systemy oświetlenia szynowego dzisiaj występują w sektorach mieszkalnych, ale również komercyjnych. Oświetlenie szynowe jest przecież dzisiaj standardem w galeriach handlowych, gdzie reflektory czy lampy wiszące zamontowane na szynoprzewodzie coraz częściej są jedynym źródłem światła. Ich niezwykle elastyczne możliwości regulacji położenia, a także nachylenia lampy sprawiają, że każdej chwili możemy odpowiednio ukierunkować nasze oświetlenie odpowiednio do zmieniającej się aranżacji wnętrza. We wszystkich obszarach zastosowań, zarówno prywatnych, jak i komercyjnych, to właśnie elastyczność oświetlenia szynowego nawet po jego instalacji nadaje mu wyjątkowej wartości.

Oświetlenie sufitowe szynowe

Oświetlenie na szynie najczęściej montowane jest na suficie, a szynoprzewody instalujemy nawierzchniowo lub wpuszczamy w sufity podwieszane. Systemy oświetlenia szynowego możemy podzielić także na te podłączane do standardowego zasilania sieciowego 230V lub te przystosowane do prądu o bezpiecznym i niskim napięciu (wtedy niezbędny do ich podłączenia jest zasilacz LED). Standardowy system szynowy podłączamy bezpośrednio do instalacji 230V i dzielimy go na konstrukcję jednofazową lub trójfazową (w zależności od wybranego modelu lampy i szynoprzewodu). Oświetlenie szynowe 48V to szynoprzewody magnetyczne, które ze względu na szybki proces montażu lamp (działający na magnesach) zasilany jest prądem o bezpiecznym i niskim napięciu.

System szynowy - lampy szynowe

Lampy szynowe dzielimy na kilka systemów, z którymi są one kompatybilne. W naszym asortymencie znajdą Państwo oświetlenie szynowe posortowane według najpopularniejszych obecnie systemów oświetlenia szynowego. W ciągłej sprzedaży mamy oświetlenie na szynie jednofazowe lub trójfazowe, a także cieszące się coraz większą popularnością szynoprzewody magnetyczne. Systemy oświetlenia szynowego możemy bez problemu wyposażyć w reflektory, lampy wiszące, płaskie liniowe lampy czy oprawy typu downlight. Oświetlenie szynowe oferuje każdemu z naszych klientów możliwość zaprojektowania oświetlenia według własnego indywidualnego pomysłu. Masz całkowitą dowolność co do ułożenia reflektorów na szynie, a także skierowania ich światła na wybraną aranżację.

Systemy oświetlenia szynowego - rodzaje

System szynowy i oświetlenie, które zostanie do niego zamontowane, występuje w wielu różnych wersjach. Obecnie do dyspozycji naszych klientów mamy systemy oświetlenia szynowego w odsłonie jednofazowej, trójfazowej i magnetycznej. Oświetlenie szynowe LED w wersji jednofazowej to obecnie najpopularniejszy i najtańszy system szynowy, który doskonale sprawdzi się w prostych instalacjach oświetleniowych. Model trójfazowy to już rozbudowany system oświetlenia szynowego, który pozwoli nam na podział lamp aż na trzy oddzielnie włączane strefy. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się również systemy oświetlenia szynowego działające na zasadzie magnesów. To rozwiązanie oferuje nam większe pole manewru w zakresie doboru lamp, ale także bezpieczne napięcie zasilające 48V. Nasz niezwykle bogaty asortyment pozwoli każdemu z naszych klientów wybrać oświetlenie szynowe, które najlepiej sprawdzi się w przypadku Jego indywidualnego wnętrza.

Oświetlenie na szynie – zasilanie

System oświetlenia szynowego podobnie jak większość źródeł światła dostępnych na rynku wymaga do pracy stałego dostępu do prądu. W przypadku oświetlenia szynowego jego największym atutem jest możliwość podłączenia zasilania wyłącznie w jednym miejscu szynoprzewodu, który odpowiednio rozprowadzi zasilanie do wszystkich opraw zainstalowanych na jego torze. Oświetlenie na szynie podłączamy poprzez zasilanie początkowe, końcowe lub przelotowe. Takie trzy możliwości umożliwiają nam podłączenie szynoprzewodu na początku lub na końcu listwy, a także przelotowo w dowolnym miejscu szyny oświetleniowej. Tak elastyczny system szynowy jest na tyle uniwersalny, że będziemy w stanie zamontować go na praktycznie każdym suficie, bez różnicy, w którym miejscu znajdują się na nim wychodzące przewody zasilające.